Bramkarz mistrzowskiej drużyny w szpitalu. Aparatura utrzymuje go przy życiu

2023-05-31 10:17

Sergio Rico Gonzales, drugi bramkarz mistrza Francji, Paris Saint-Germain, uległ dramatycznemu wypadkowi podczas jazdy konnej. Piłkarz został przetransportowany do szpitala, gdzie na oddziale intensywnej terapii walczy o życie.

Sergio Rico Gonzalez w szpitalu
Autor: IG @sergioricogonzalez1 / GettyImages Bramkarz mistrzowskiej drużyny w szpitalu. Aparatura utrzymuje go przy życiu

Bramkarz PSG uległ wypadkowi na koniu

29- letni Sergio Rico występuje w barwach PSG od 2019 roku. Wystąpił jak dotąd w 24 spotkaniach. Niespełna rok temu, w czerwcu 2022, wziął ślub z wieloletnią partnerką, Albą Silvą. To właśnie ona po wypadku opublikowała dramatyczny wpis na Instagramie.

Nie zostawiaj mnie samej, kochanie, bo przysięgam, że nie mogę i nie wiem, jak żyć bez ciebie. Czekamy na Ciebie moje życie, tak bardzo Cię kochamy”. Wpis został opatrzony czarno-białym zdjęciem ze ślubu pary.

Rok temu w tragicznych okolicznościach zmarł Daniel, piłkarz Zacisze Trześń

Wypadek po zdobyciu tytułu mistrza

W ubiegłą sobotę zespół PSG mógł świętować 11. tytuł mistrza Francji. Dzień później, w niedzielę, doszło do dramatu z udziałem bramkarza Sergio Rico. Hiszpan trafił do szpitala w Sewilli. Zgodnie z informacjami podawanymi przez hiszpańskie media, bramkarz uległ wypadkowi podczas jazdy konnej. Z uwagi na poważny stan, zawodniki wymagał transportu helikopterem do szpitala.

Pojawiają się sprzeczne relacje w kwestii samego wypadku, zdaniem portalu „Marca” bramkarz doznał urazu głowy, natomiast według „Canal Sur Noticias” został kopnięty w szyję przez konia. Wiadomo jednak, że niezbędne było podłączenie 29-latka do aparatury podtrzymującej życie. Od chwili wypadku Sergio Rico pozostaje na oddziale intensywnej terapii

Żona piłkarza Alba Silva za pośrednictwem social mediów podziękowała za wparcie fanów. Natomiast klub PSG, z uwagi na stan zawodnika, podjął decyzję o odwołaniu uroczystej gali, planowanej na dzisiejszy wieczór 31 maja.