Brad Pitt przyznał się do uzależnienia: „Czułem się zawsze bardzo samotny”

2022-06-23 13:34

Brad Pitt - znany na całym świecie aktor z Hollywood, udzielił szczerego wywiadu brytyjskiemu magazynowi „GQ”. Celebryta przyznał, że od wielu lat walczy z uzależnieniem.

Brad Pitt / Instagram
Autor: Brad Pitt / Instagram

Brad Pitt zmaga się z chorobą alkoholową

W 2016 r. aktor rozstał się ze swoją ówczesną żoną, Angeliną Jolie. To właśnie wtedy zdecydował się na podjęcie terapii i dołączył do grupy Anonimowych Alkoholików, żeby rozpocząć proces trzeźwienia. Terapia trwała półtora roku.

Brad Pitt i Angelina Jolie byli najgorętszą parą w świecie show-biznesu. Wieść o ich rozstaniu wstrząsnęła całym światem. Dopiero po wielu latach wyszło na jaw, że Angelina postanowiła odejść od Brada dla dobra rodziny. W 2021 r. dostarczyła do sądu dowody, które miały wskazywać na przemoc fizyczną ze strony jej męża. 

Czy alkohol jest przyczyną raka?

Walka z nałogiem i spotkania AA

Bycie osobą publiczną daje wiele przywilejów, ale także odziera z prywatności i naraża na publiczną krytykę. 

- Dołączyłem do naprawdę fajnej męskiej grupy, w której ceniono prywatność, więc było bezpiecznie – wyznał Brad Pitt w rozmowie z „GQ”.

Aktor obawiał się, że jego problemy wyjdą na światło dzienne. Dyskrecja była dla niego najważniejsza.

- Wielokrotnie słyszałem o przypadkach, takich jak u Philipa Seymoura Hoffmana, którego nagrano, gdy ujawniał swoje tajemnice. To jest dla mnie po prostu okropne” - przypomniał Pitt.

Brad Pitt czuł się samotny

Celebryta przyznał, że choć znany jest na całym świecie, to paradoksalnie przez całe życie czuł się niezwykle samotny.

- Myślę, że serca każdego z nas są w pewnym stopniu złamane. Ja czułem się zawsze bardzo samotny, jako dziecko i nawet tutaj. Właściwie dopiero od niedawna jestem bliżej z przyjaciółmi i rodziną – przyznał.

Bradley Cooper pomógł mu wrócić na drogę trzeźwości

To między innymi dzięki Bradleyowi Cooperowi aktor wyszedł na prostą i zerwał z nałogiem. Kiedy Brat Pitt przyjmował nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego z rąk Coopera podczas rozdania National Board of Review w 2020 r., powiedział:

- Wytrzeźwiałem dzięki temu facetowi i od tamtej pory każdy dzień jest szczęśliwszy. Kocham cię i dziękuję.

Brad Pitt wyznał, że na co dzień stara się być osobą nastawioną optymistycznie, choć nie zawsze się to udaje. Według aktora to właśnie doświadczenie smutku na co dzień połączonego z radością pozwala osiągnąć prawdziwą dojrzałość.