Bon turystyczny. Lista miejsc, gdzie można go wykorzystać

2020-08-04 10:04 Magda Mazurek

Polska Organizacja Turystyczna podała listę miejsc, gdzie bon turystyczny można zrealizować. Zobaczcie, gdzie go wykorzystać i co grozi za próby jego odsprzedania.

Bon turystyczny, czy też inaczej 500 plus od państwa na wakacje dzieci, wszedł już w życie. Bon turystyczny przyznawany jest przez ZUS. Jak go dostać? Zobaczcie: Bon wakacyjny - wersja ostateczna. WSZYSTKIE ZASADY. Nie trzeba składać wniosku

Bon turystyczny przyznawany jest na każde dziecko. I warunkiem jego realizacji jest udział dziecka w wakacyjnych aktywnościach. Jednak płatność bonem turystycznym może odbywać się tylko w określonych miejscach, które do programu przystąpiły. Kompletną listę podaje Polska Organizacja Turystyczna. Lista dostępna jest TUTAJ.

Płatność w ośrodkach wakacyjnych lub hotelach będzie odbywała się za pomocą specjalnego numeru płatności i wygenerowanego jednorazowego kodu autoryzacyjnego, który zostanie dostarczony SMS-em na numer podany podczas rejestracji w PUE ZUS.

Na szczęście bonu wakacyjnego nie trzeba wykorzystać od razu. Można nim płacić za drobniejsze usługi, do momentu całkowitego wyczerpania się puli 500 zł. Albo do końca marca 2022 roku, czyli do daty ważności bonu wakacyjnego.

Czy bon można sprzedać?

NIE. Bony są przypisane do danych osobowych konkretnej osoby i nie można ich nikomu odstąpić. Za odsprzedanie bonu wakacyjnego grozi kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo ograniczenia wolności.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE