Bon 500 plus na wakacje dla dziecka? Znamy zasady!

2020-06-12 9:07 Magda Mazurek

Czy program 500 złotych na wakacje jest już pewny i na co będzie można go wykorzystać? Kiedy można spodziewać się świadczenia? Sprawdźcie!

Bon wakacyjny w pierwotnej wersji miał wynosić 1000 zł i być dostępnym dla zatrudnionych na umowę o pracę na określoną kwotę. Jednak podczas spotkania wyborczego prezydent Andrzej Duda przedstawił zupełnie inny projekt. 

Według wstępnych informacji, bon 500 złotych na wakacje ma trafić do wszystkich dzieci poniżej 18. roku życia, niezależnie od dochodów rodziny. Świadczenie ma być jednorazowe. 

Bon czy gotówka?

Według nowego projektu, o którym mówił Andrzej Duda, pieniądze nie będą wypłacone w gotówce, ale będą w formie bonu - karty, którą będzie można zapłacić za określone wcześniej usługi.

Polecamy: Bezobjawowi nosiciele koronawirusa nie zarażają? WHO zajmuje stanowisko

Jeśli w ogóle dojdzie do realizacji projektu, to pieniądze będą nie wcześniej niż w sierpniu 2020 roku.

Program wcale nie jest pewny - podobnie jak wcześniejszy projekt przewidujący 1000 zł - może nie dojść do skutku. Jeśli Sejm nie przegłosuje projektu prezydenta, a jego kadencja skończy się 5 sierpnia, to kolejny prezydent może nie podpisać ustawy. Wcale nie jest też zagwarantowane, że Sejm zgodzi się na taki projekt - bez zgody opozycji PiS nie będzie miał niezbędnej większości.

Na co można będzie wydać bon?

500 złotych będzie można wydać tylko na usługi i towary związane z turystyką (np. noclegi, podróże, rejsy statkiem, spływy kajakowe itp). Dokładny katalog towarów i usług nie jest jeszcze znany. 

Warto wiedzieć: Tydzień wcześniej wprowadzone restrykcje ograniczyłyby zgony o połowę!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE