Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych

2016-10-26 9:17

Zapraszamy opiekunów nieformalnych na kolejne bezpłatne warsztaty, które odbędą się 19 listopada (sobota) w Ośrodku MEDI-system KONSTANCJA, przy ul. Lipowej 1 w Bielawie (Konstancin-Jeziorna). Spotkania są prowadzone przez pielęgniarki i fizjoterapeutów MEDI-system, którzy specjalizują się w opiece długoterminowej i rehabilitacji seniorów.

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych
Autor: materiały prasowe Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób niesamodzielnych

Zapraszamy opiekunów nieformalnych (opiekujących się chorym bliskim w domu) na kolejny – ostatni w tym roku - bezpłatny warsztat, który poprowadzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w opiece długoterminowej i rehabilitacji seniorów. Spotkanie odbędzie się 19 listopada (sobota) w Ośrodku MEDI-system KONSTANCJA, przy ul. Lipowej 1 w Bielawie (Konstancin-Jeziorna). Do ośrodka można dojechać komunikacją miejską, autobusami nr 700, 710 i 724 (przystanek KLARYSEW).

Kto może uczestniczyć w warsztatach?

Warsztaty są skierowane do wszystkich osób zapewniających opiekę domową niesamodzielnym czy przewlekle chorym bliskim w podeszłym wieku, a w szczególności do "początkujących" opiekunów, którzy - dzięki praktycznym wskazówkom - mogą już od pierwszych dni sprawowania opieki stosować techniki, które im to ułatwią.

Program warsztatów

Moduł opiekuńczo-pielęgniarski

Moduł rehabilitacyjny

  • pozycje ułożeniowe – jak prawidłowo zmieniać pozycje chorego
  • jak łatwo i skutecznie przemieszczać pacjenta bez użycia siły
  • aktywizowanie seniora – najlepsza droga do samodzielności

- Uczestnicy poprzednich edycji warsztatów MEDI-system zgodnie podkreślają, że bardzo cenią "dawkę wiedzy praktycznej" oraz zdobyte umiejętności, które wykorzystują zajmując się bliskimi na co dzień  w domu. Warsztat w ośrodku KONSTANCJA będzie miał podobną formułę – opiekunowie będą mogli poćwiczyć zaprezentowane techniki pielęgnacji chorego pod okiem ekspertów -  mówi Anna Michalska, dyrektor Ośrodka KONSTANCJA.

Warto wiedzieć

Jak zapisać się na warsztat?

  • mailowo – wysyłając mail na adres warsztaty.konstancja@medisystem.pl
  • telefonicznie - dzwoniąc na infolinię MEDI-system: 22 266 88 41

Opinie uczestników warsztatów

„Czas warsztatów minął bardzo szybko i poczułam się po nich pewniej jako opiekun. Przypuszczam, że dla różnych uczestników różne części warsztatu były ważne ze względu na ich indywidualną sytuację. Dla mnie najbardziej pożyteczne były ćwiczenia prezentowane przez panią rehabilitant z możliwością ich przećwiczenia wzajemnego z innymi uczestnikami”.

„Nauczyłam się dużo, ale tez obserwowałam innych uczestników szkolenia. Widziałam jak im się rozjaśnia w głowie, jak dowiadują się o różnych preparatach i akcesoriach pomagających przy pielęgnacji, z jaką chęcią uczą się technik przesadzania, wspierania osoby chorej. Bardzo ważnym aspektem tych warsztatów było moim zdaniem także to, że powstała pewnego rodzaju wspólnota ludzi o podobnych doświadczeniach, problemach, że przez kilka godzin mogli porozmawiać z innymi osobami, w podobnej sytuacji, ale także z profesjonalistami”.

„Cała część praktyczna, zarówno dotycząca czynności pielęgnacyjnych jak i opiekuńczych oraz produktów odpowiednich do pielęgnacji osób leżących były bardzo ciekawe i dały mi wiedzę jak należy zajmować się osobą niesamodzielną”.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki