Poradnik ZdrowieInternista › duszności

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

duszności

Od około 3 lat, wiosną i latem mam duszności. Budzę się w nocy i nie mogę złapać powietrza. Kiedy biegam lub więcej się ruszam jest podobnie - czuję jakbym się dusiła. Robiłam badania - wykluczono zarówno astmę, jak i problemy kardiologiczne. Męczą mnie te duszności i martwię się, co mi jest? Mam 15 lat.

Przyczyny duszności mogą być różne – związane ze stanem układu krążenia, układu oddechowego lub mogą mieć tło nerwowe. Jeżeli dolegliwości otrzymują się to wskazane jest ponowne skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym i zgłoszenie faktu ich utrzymywania się.
Stosunkowo częstą przyczyną tego rodzaju dolegliwości u młodych osób, jeżeli wykluczone są przyczyny kardiologiczne oraz oskrzelowe, jest nerwowe tło dolegliwości. W takich przypadkach ulgę mogą przynosić herbatki miętowe, jednak ich ewentualne stosowanie należy skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.