Poradnik ZdrowieStomatolog › Długie gojenie dziąseł po wyrwaniu zęba- przyczyny

Eksperci radzą

dr Agnieszka Sicińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

stomatolog, dyrektor medyczny Centrum Stomatologicznego EURODENTAL

Długie gojenie dziąseł po wyrwaniu zęba- przyczyny

Witam. Kilka lat temu miałam usuwanego zęba na dole, po wyrwaniu dziąsło nie chciało się goić, było bardzo bolesne, a kość wystawała ponad dziąsło. Stomatolog postanowił ułamać tę kość, aby dziąsło szybciej się zeszło. Po wyłamaniu w środku tejże kości widoczna była jakby galaretka, po dotknięciu tego miejsca odczuwałam ogromny ból. Bardzo długo czekałam, aż kość schowa się pod dziąsłem, w końcu po miesiącu lub jeszcze dłuższym czasie dziąsło się zagoiło, ale pomiędzy nim, a wargą dolną zostało twarde zgrubienie, które od czasu do czasu mnie boli. Co to może być? Obecnie mam protezy, na dole mam tylko 4 własne zęby. Będę je chyba musiała usunąć, ponieważ zaczyna mi się parodontoza.

Proszę mi odpowiedzieć, dlaczego nie chcą goić mi się dziąsła po wyrwaniu zęba (nie płuczę jamy ustnej, nie jem), czy przyczyną może być gronkowiec, którego mam w gardle? A może związek z tym mają czerwone plamy na wewnętrznych policzkach i dolnej wardze, dodam, że choruję na zespół Sjogrena

Wszelkie choroby ogólne mogą upośledzać gojenie. Radzę uzbroić się w cierpliwość - proces gojenia będzie przebiegał dłużej.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.