Test na HIV, HCV, kiłę w 30 minut. Za darmo w Warszawie

Autor: Materiały prasowe

Z okazji „Europejskiego Tygodnia Testowania na HIV” Fundacja Edukacji Społecznej rozszerza godziny pracy punktów, by każdy mógł skorzystać z bezpłatnych badań. Sprawdź, gdzie w Warszawie można za darmo zbadać się w kierunku HIV, HCV i kiły.

Test na HIV, HCV, kiła w 30 minut. Za darmo w Warszawie

Fundacja Edukacji Społecznej wraz z ponad 480 organizacjami w Europie przyłącza się do europejskiego tygodnia testowania. Oprócz badań w kierunku HIV można zrobić również bezpłatnie badania w kierunku kiły i HCV. Wyniki są do odebrania nawet po 30 minutach. Badania wykonywane są bezpłatnie i anonimowo.

Między 18 a 25 listopada Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne prowadzone przez Fundację Edukacji Społecznej będą pracowały w następujących godzinach:

 

Daty ul. Nugat 3,
Warszawa – Ursynów
(przy Centrum Medycyny
Zapobiegawczej
i Rehabilitacji)
Al. Jana Pawła II 45,
I piętro, (nad Ziko Apteką),
Warszawa – Wola
(przy Diagnostyce)
18.11.2016 (piątek)
16.00 – 20.00 16.00 – 21.00
19-20.11.2016 (sobota - niedziela)
10.00-18.00
21-25.11.2016 (poniedziałek - piątek)

10.00-14.00

16.00-21.00

16.00 – 21.00

- Polska znacznie odstaje od innych krajów europejskich pod względem ilości wykonanych testów w kierunku HIV. Ciągle borykamy się z brakiem świadomości w społeczeństwie. HIV to zakażenie, które może dotyczyć każdego, bo przenosi się przez niezabezpieczone kontakty seksualne – mówi dr n. społ. Magdalena Ankiersztejn-Bartczak, prezes Zarządu Fundacji Edukacji Społecznej.

W międzynarodową kampanię testowania w kierunku HIV włączy się szereg innych organizacji prowadzących w Polsce punkty konsultacyjno-diagnostyczne. Ich pełna lista znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS - www.aids.gov.pl.

Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne finansowane są ze środków Krajowego Centrum ds. AIDS i Urzędu m. st. Warszawy oraz grantu Positive Action i Abbvie. Natomiast tegoroczny udział FES w "Europejskim Tygodniu Testowania na HIV" wspiera finansowo firma Gilead.

Warto wiedzieć

Ważne

Fundacja Edukacji Społecznej (www.fes.edu.pl oraz www.facebook.com/fundacjaedukacjispolecznej) to organizacja pozarządowa (non-profit) działająca od 2002 roku. Została powołana w celu pogłębiania w społeczeństwie wiedzy w zakresie problemów społecznych poprzez działalność edukacyjną dotyczącą m.in. zakażeń HIV i choroby AIDS. Od lat w swoich kampaniach stara się pokazywać przyjazne oblicze testowania m.in. dzięki wsparciu MAC AIDS FUND stworzyła spektakl teatralny #POZYTYWNI, który można oglądać w teatrach w całej Polsce. Można przekazać swój 1% na jej dalsze działania wpisując KRS 0000111176.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: materiały prasowe

Aktualizacja: 24.11.2016

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
Tych leków nie kupisz już w sklepie. Będą dostępne tylko w aptece Tych leków nie kupisz już w sklepie. Będą dostępne tylko w aptece

Do końca 2017 roku ze sklepowych półek, kiosków czy stacji benzynowych ma zniknąć 90 proc. leków...

więcej

176

"Klinika urody" - jak zgłosić się do programu TVN Style? Zobacz, co możesz zrobić, żeby zmienić swój wygląd

"KLINIKA URODY" - rusza nabór do nowej edycji! Chcesz wziąć udział w programie TVN Style? Jeśli...

więcej

32

''Czas na zmiany'' - nowy program TVN Style o medycynie estetycznej. Jak wziąć udział w castingu?

''Czas na zmiany'' to nowy program o medycynie estetycznej w TVN Style. W programie mogą wziąć...

więcej

29

Brak leku w aptece? Winny odwrócony łańcuch dystrybucji Brak leku w aptece? Winny odwrócony łańcuch dystrybucji

Od dłuższego czasu Polacy mają problem ze zdobyciem ważnych leków. Sytuacja ta dotyczy ponad 200...

więcej

17

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

W pęcherzykach w jajniku obecne są komórki jajowe. Całkowity brak pęcherzyków może oznaczać brak lub niewielką ich liczbę, mówimy wtedy, że jest zmniejszona rezerwa jajnikowa. Być może jednak lekarz...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.