Test na HIV, HCV, kiłę w 30 minut. Za darmo w Warszawie

Autor: Materiały prasowe

Z okazji „Europejskiego Tygodnia Testowania na HIV” Fundacja Edukacji Społecznej rozszerza godziny pracy punktów, by każdy mógł skorzystać z bezpłatnych badań. Sprawdź, gdzie w Warszawie można za darmo zbadać się w kierunku HIV, HCV i kiły.

Test na HIV, HCV, kiła w 30 minut. Za darmo w Warszawie

Fundacja Edukacji Społecznej wraz z ponad 480 organizacjami w Europie przyłącza się do europejskiego tygodnia testowania. Oprócz badań w kierunku HIV można zrobić również bezpłatnie badania w kierunku kiły i HCV. Wyniki są do odebrania nawet po 30 minutach. Badania wykonywane są bezpłatnie i anonimowo.

Między 18 a 25 listopada Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne prowadzone przez Fundację Edukacji Społecznej będą pracowały w następujących godzinach:

 

Daty ul. Nugat 3,
Warszawa – Ursynów
(przy Centrum Medycyny
Zapobiegawczej
i Rehabilitacji)
Al. Jana Pawła II 45,
I piętro, (nad Ziko Apteką),
Warszawa – Wola
(przy Diagnostyce)
18.11.2016 (piątek)
16.00 – 20.00 16.00 – 21.00
19-20.11.2016 (sobota - niedziela)
10.00-18.00
21-25.11.2016 (poniedziałek - piątek)

10.00-14.00

16.00-21.00

16.00 – 21.00

- Polska znacznie odstaje od innych krajów europejskich pod względem ilości wykonanych testów w kierunku HIV. Ciągle borykamy się z brakiem świadomości w społeczeństwie. HIV to zakażenie, które może dotyczyć każdego, bo przenosi się przez niezabezpieczone kontakty seksualne – mówi dr n. społ. Magdalena Ankiersztejn-Bartczak, prezes Zarządu Fundacji Edukacji Społecznej.

W międzynarodową kampanię testowania w kierunku HIV włączy się szereg innych organizacji prowadzących w Polsce punkty konsultacyjno-diagnostyczne. Ich pełna lista znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS - www.aids.gov.pl.

Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne finansowane są ze środków Krajowego Centrum ds. AIDS i Urzędu m. st. Warszawy oraz grantu Positive Action i Abbvie. Natomiast tegoroczny udział FES w "Europejskim Tygodniu Testowania na HIV" wspiera finansowo firma Gilead.

Warto wiedzieć

Ważne

Fundacja Edukacji Społecznej (www.fes.edu.pl oraz www.facebook.com/fundacjaedukacjispolecznej) to organizacja pozarządowa (non-profit) działająca od 2002 roku. Została powołana w celu pogłębiania w społeczeństwie wiedzy w zakresie problemów społecznych poprzez działalność edukacyjną dotyczącą m.in. zakażeń HIV i choroby AIDS. Od lat w swoich kampaniach stara się pokazywać przyjazne oblicze testowania m.in. dzięki wsparciu MAC AIDS FUND stworzyła spektakl teatralny #POZYTYWNI, który można oglądać w teatrach w całej Polsce. Można przekazać swój 1% na jej dalsze działania wpisując KRS 0000111176.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także
Zdjęcia: materiały prasowe

Aktualizacja: 24.11.2016

DlaPacjentow24.pl
Najpopularniejsze artykuły
"Klinika urody" - jak zgłosić się do programu TVN Style? Zobacz, co możesz zrobić, żeby zmienić swój wygląd

"KLINIKA URODY" - rusza nabór do nowej edycji! Chcesz wziąć udział w programie TVN Style? Jeśli...

więcej

32

Ministerstwo Zdrowia skazuje Polki z mięśniakami na usunięcie macicy Ministerstwo Zdrowia skazuje Polki z mięśniakami na usunięcie macicy

Ministerstwo Zdrowia nie zgodziło się na refundowanie jedynego leku dla kobiet z mięśniakami...

więcej

24

Brak leku w aptece? Winny odwrócony łańcuch dystrybucji Brak leku w aptece? Winny odwrócony łańcuch dystrybucji

Od dłuższego czasu Polacy mają problem ze zdobyciem ważnych leków. Sytuacja ta dotyczy ponad 200...

więcej

21

''Czas na zmiany'' - nowy program TVN Style o medycynie estetycznej. Jak wziąć udział w castingu?

''Czas na zmiany'' to nowy program o medycynie estetycznej w TVN Style. W programie mogą wziąć...

więcej

21

Znajdź badanie

albo

albo

Alfabetyczny indeks badań

a b c d e f g h i k
l m n o p r s t u v
w z ż
Eksperci

Myślę, że najlepszym wyjściem z sytuacji będzie konsultacja i prawdopodobnie terapia psychologiczna. Sytuacje, które Pani opisuje, bardzo niekorzystnie na Panią oddziałują, jednakże nie mają związku...

Hormony zawarte w tabletkach antykoncepcyjnych hamują owulację, hamują tylko ostatni ostatni etap dojrzewania pęcherzyków w jajniku. Pęcherzyki rosną do około 10 mm, potem już nie. Stąd obraz...

Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.