Jak reagujesz na stres?

To samo zdarzenie dla jednych będzie wyzwaniem do walki, dla innych katastrofą, która zburzy ich spokój. O tym, jak reagujemy w trudnej sytuacji, decyduje m.in. nasz typ osobowości. Od niej też zależy, w jaki sposób najskuteczniej poradzimy sobie ze stresem. Z naszego testu dowiesz się, jakie metody walki ze stresem są w twoim przypadku najskuteczniejsze. Przeczytaj pytania i zaznacz jedną, najbardziej trafną odpowiedź.

Jak reagujesz na stres?
Autor: Thinkstockphotos.com Z naszego testu dowiesz się, jakie metody walki ze stresem są w twoim przypadku najskuteczniejsze.

Stres to stan wzmożonego napięcia nerwowego. Stres jest reakcją na działanie negatywnych bodźców fizycznych lub psychicznych.

Z naszego testu dowiesz się, jakie metody walki ze stresem są w twoim przypadku najskuteczniejsze. Przeczytaj pytania i zaznacz jedną, najbardziej trafną odpowiedź.

Jak reagujesz na stres?

Pytanie 1 z 13
Wracasz do domu po ciężkim dniu i:

Zdaniem naukowców aż 80% chorób ze stresu jest konsekwencją osłabionego układu odpornościowego. Coraz więcej badań przemawia też za tym, że osoby zestresowane są bardziej narażone na niektóre nowotwory. Przewlekły stres również często wyzwala lub zaostrza objawy chorób z autoagresji, np. Hashimoto, Gravesa-Basedowa, reumatoidalne zapalenie stawów (RZS). W związku z tym należy walczyć ze stresem i nie dopuścić do sytuacji, aby się przewlekał.