Czy jesteś wypalona?

Holenderska psychoterapeutka, doktor psychologii Carien Karsten, napisała poradnik pt. „Jak w trzydzieści dni wyjść ze swego burnout” (po angielsku "burn out" - wypalać się). Z tej książki pochodzą pytania do poniższego testu. Zaznacz, w jakim stopniu dotyczą cię poniższe stwierdzenia.

Czy jesteś wypalona?
Autor: Thinkstockphotos.com Sprawdź, czy wypalenie zawodowe to twój problem.

Carien Kaarsten to holenderska psychoterapeutka i coach w dziedzinie stresu w pracy i wypalenia zawodowego. Studiowała prawo i psychologię kliniczną na Uniwersytecie w Groningen, gdzie obroniła pracę doktorska z dziedziny traum uzależnień kobiet. Jest autorką wielu poczytnych publikacji.

Prowadzi szkolenia dla kadry menedżerskiej, której pomaga przeciwdziałać stresowi i skutkom wypalenia zawodowego.

Jeśli jesteś narażony na długotrwały stres w miejscu pracy, zrób test i sprawdź, czy problem wypalenia zawodowego zdefiniowany w książce Carien Kaarsten dotyczy także ciebie.

Jeśli cierpisz z powodu nadmiernego stresu w pracy, warto udać się do psychologa, porozmawiać z bliską osobą. Ważne, by spotkać sie ze zrozumieniem. Może okazać się, że niezbędna będzie rozmowa z dobrym psychoterapeutą czy psychoterapia grupowa, które pomogą ci się odnaleźć.