4 przyjemne sposoby na uchronienie się przed rakiem prostaty. Na liście masturbacja

2023-03-08 11:35

Rak prostaty to problem wielu mężczyzn. To druga najczęstsza przyczyna zgonów wśród mężczyzn. Profilaktyka to nie wszystko. Jak zapobiegać tej chorobie? Oto 4 przyjemne sposoby.

4 przyjemne sposoby na uchronienie się przed rakiem prostaty. Na liście masturbacja
Autor: Getty Images 4 przyjemne sposoby na uchronienie się przed rakiem prostaty. Na liście masturbacja

Rak prostaty zajmuje drugie miejsce pod względem częstości zachorowań wśród mężczyzn. Pierwszy jest rak płuca. Szansę na rozpoznanie tego nowotworu zwiększa upowszechnienie badania PSA. Regularne wykonywanie tego badania daje możliwość wczesnego wykrycia choroby i wdrożenia niezbędnego leczenia.

Zdrowo Odpytani: Rak jąder i prostaty

Raka prostaty da się uniknąć jedząc pomidory

Wiadomo już, że unikanie smażonych potraw, czerwonego mięsa czy piwa może pomóc w ochronie przed zachorowaniem. Większość mężczyzn nie zamierza jednak z nich rezygnować. Wszak wszystkie z wymienionych to niezwykle lubiane przez nich pozycje w menu. Z tego powodu Juliusz Strykowski z portalu "Facet po 40" przygotował listę nieco przyjemniejszych sposobów na uniknięcie raka prostaty.

Zamiast zabraniać, lepiej polecać. W tym przypadku doskonale sprawdzą się pomidory. Zwiększenie ich ilości w codziennym jadłospisie jest zbawienne dla zdrowia. Wszystko dzięki temu, że pomidory są prawdziwym bogactwem likopenu. Ten silny przeciwutleniacz chroni przed zachorowaniem na raka prostaty.

Masturbacja na raka prostaty

Masturbacja czy stosunek seksualny to także doskonała (i przyjemna) metoda profilaktyki raka prostaty. Niektóre badania jasno wskazują, że masturbacja jest w tej kwestii skuteczną ochroną. Dokładniej, chodzi o wytrysk, więc nie ma różnicy, czy zrobisz to samodzielnie czy z partnerką. Istnieje teoria, która głosi, że wraz z wytryskiem z organizmu usuwane są substancje rakotwórcze. Można więc powiedzieć, że ma ona ogromne znaczenie dla zdrowia mężczyzn.

Badanie z 2004 opublikowane w "Journal of the American Medical Association" udowodniło, że aby zapewnić większą ochronę przed rakiem prostaty potrzeba ponad 12 wytrysków miesięcznie, każde zwiększenie częstotliwości wytrysków przyczynia się do zwiększenia tej ochrony.

Ćwiczenia fizyczne i dieta

Regularna aktywność fizyczna przyczynia się do poprawy krążenia, dodaje energii i wzmacnia układ odpornościowy. Coraz mniej czasu, a coraz więcej obowiązków sprawia, że trudno znaleźć chwilę na to, by zrobić coś dla siebie.

Na to także jest sposób. Wystarczy, że połączysz sport z zabawą. Umów się ze znajomymi i weźcie udział w biegu ulicznym. Każdy rodzaj aktywności jest tu na wagę złota, a warto, bo chodzi przecież o twoje zdrowie.

Jeśli bieganie nie jest twoją mocną stroną, wypróbuj jazdę na łyżwach, idź na spacer do lasu lub wsiądź na rower. Każdą z tych czynności możesz połączyć z dobrą zabawą w gronie najbliższych. 

Ostatni krok to dieta antyrakowa. Polega ona na dokonywaniu zdrowszych wyborów żywieniowych. Klasyczne płatki śniadaniowe zastąp takimi z siemieniem lnianym, a zamiast mleka krowiego, wybierz roślinne (na przykład sojowe). Len i soja zawierają składniki pomocne w ochronie przed rakiem.

"Oklepane" metody są rzecz jasna skuteczne, ale równie skutecznie potrafią zniechęcić. Jeśli wybierzesz przyjemne sposoby na profilaktykę, łatwiej będzie ci przychodziło wdrożenie ich do codziennej rutyny.