CHOROBY, przez które możesz stracić WZROK

2013-05-22 15:01 Jolanta Dyjecińska - artykuł pochodzi z miesięcznika "Zdrowie" | Konsultacja: dr Piotr Fryczkowski, okulista

Utrata wzroku następuje zwykle w wyniku choroby lub wypadku. Jaskra, zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej to tylko niektóre choroby, które mogą skutecznie zniszczyć wzrok - zmysł, bez którego trudno jest funkcjonować. Dbaj więc o oczy - poznaj choroby, jakie są dla wzroku groźne i staraj się im zapobiegać.

Poznaj choroby, przez które możesz stracić wzrok. Zagrożeniem dla oczu jest nie tylko ich nadwerężanie, ale także niechęć do wizyt u okulisty. Omijając jego gabinet, tracimy szanse na szybkie wykrycie nieprawidłowości i uratowanie wzroku. Nierzadko można spotkać się ze stwierdzeniem, że natura dała nam oczy do śledzenia zwierząt, a nie do czytania. Tymczasem są one przystosowane do patrzenia i na dalekie, i na bliskie przedmioty. Gdyby było inaczej, nie powstałaby nasza cywilizacja.

Czego nie wiesz o jaskrze?

miesięcznik "Zdrowie"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE
Karolina
|

Rozwija się nauka i technologia, mamy tyle metod diagnozowania i leczenia oczu, że to aż dziwne, że niektórzy chodzą jeszcze do tak słabo wyposażonych gabinetów. Wzrok, to jeden z najważniejszych zmysłów. Dobre badania to podstawa. Takie właśnie uratowały mnie przed całkowitą ślepotą.

Oliver o
|

ok