Biegunka - domowe sposoby na biegunkę

2019-03-18 9:59 Monika Majewska

Domowe sposoby na biegunkę pomogą nam szybko uporać się z tą uciążliwą dolegliwością. Biegunka o niewielkiej sile, która trwa tylko kilka dni, nie wymaga leczenia farmakologicznego, dlatego nie zawsze trzeba korzystać z porady lekarza. Jednak nawet krótkotrwała laksacja może spowodować szereg problemów zdrowotnych, np. odwodnienie organizmu. Sprawdź domowe sposoby na biegunkę.

Biegunka, czyli częste oddawanie płynnego stolca, może trwać od kilku godzin do kilku dni i najczęściej jest skutkiem zatrucia pokarmowego. Może być także wywołana zakażeniem wirusowym lub bakteryjnym lub efektem niepożądanego działania leków. Niezależnie od tego, co jest jej przyczyną, watro wypróbować domowe sposoby na biegunkę, by szybko uporać się z tą uciążliwą dolegliwością.

materiał partnera
Odwodnienie po rotawirusie
Autor: GSK
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Cola
|

Nic tylko woda i cola ....

serte
|

Też mi się wydaje, że Smecta jest najbezpieczniejsza na takie problemy, a przynajmniej tak wyglądają moje dotychczasowe doświadczenia. W zasadzie za każdym razem reakcja była bardzo szybka - tego samego dnia widać było poprawę. Nie można zwlekać z podawanie leków!

polter
|

Moim zdaniem z biegunką nie ma żartów. Brak odpowiednio szybkiej reakcji może doprowadzić do poważnych problemów. Tego chcecie? Jeśli coś się dzieje to trzeba od razu brać leki.

marta
|

mi na biegunkę bardzo pomogła dieta tzw zatwardzająca, zero cukru, cola. Do tego brałam intestę z maslanem sodu, bo ona mi uregulowała całkowicie perystaltykę jelit, co najważniejsze, przywróciła jelita do normalnego stanu, ide na toaletę bez bólu i biegunki

iwona
|

Za przypomnienie o czarnych jadodach buziaki

Beryl
|

Niedrogiiii?!?!?!!!Prawie 400 złotych za pięćdziesiątkę?!?!!!Wyobraź sobie,że pijesz pięćdziesiąteczkę whisky....Chyba w jakimś nowojorskim Hiltonie.Nie oglądajcie tuskvisionnetwork lemingi!

Adam
|

Najgłupszy artykuł jaki czytałem, zas*rany reklamami - dno den

Maks
|

NAJLEPSZY JEST BANAN POPIJANY SPRITEM

grażka
|

Jakiś czas temu mój synek miał spore problemy z biegunką, odwodnienie, wiatminoza, straszne to było. Miałam jakieś krople kiedyś zamówione do innych leków z melissy, Lacti czy coś i naprawdę pomogło. Wiadomo, domowe sposoby też są dobre ale nie zawsze wystarczą, niestety

uberek
|

Żadne cuda u mnie nie pomagały. Próbowałam różnych babcinych metod i nie było widać zmian. Korzyści przyszły dopiero po wprowadzeniu Smecty, w sensie – problem zatrzymany i do końca wyleczony. Pod biegunkę potrzebny jest lek, który zatrzyma biegunkę i wyeliminuje wirusa. Tutaj nie chodzi tylko o zatrzymanie objawów choroby!