Mąż zmarł na Covid-19, wdowa żąda od członka rodziny 20 tys. euro zadośćuczynienia

2022-02-11 7:19

Jak poinformowała w czwartek agencja APA, kobieta mieszkająca na południu Austrii domaga się 20 tys. euro od członka rodziny tytułem zadośćuczynienia po śmierci męża, który zakaził się koronawirusem w czasie spędzanych w rodzinnym gronie ubiegłorocznych świąt wielkanocnych.

puste łóżko w szpitalu
Autor: Getty Images

Mąż kobiety zmarł wiosną ubiegłego roku po tym, jak zakaził się Covid-19. Choć przed spotkaniem rodzinnym każdy został poproszony o wykonanie testu na obecność koronawirusa, jeden z krewnych zmarłego tego nie zrobił. 

„Przed świętami uznano bezpieczeństwo za priorytet, dlatego wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o przetestowanie się. Później okazało się, że nowy partner krewnej nie miał wykonanego oficjalnego testu, a jedynie test zrobiony na miejscu spotkania, który okazał się negatywny” – poinformował Dario Paya, adwokat wdowy.

Adwokat drugiej strony tłumaczył, że jego klient nie wiedział podczas spotkania z rodziną, że jest zakażony. O infekcji miał dowiedzieć się dopiero po tym, gdy pozytywny wynik testu otrzymał jego kolega z pracy.

Jak wyjaśnił agencji APA adwokat Paya, mężczyzna został wezwany do zapłaty zadośćuczynienia w ramach pozasądowej ugody.

Poradnik zdrowie: testy w aptekach.