Jak wyglądają korona-testy w aptekach? Sprawdziliśmy!

2022-02-09 16:16

Zgodnie z Komunikatem Ministerstwa Zdrowia od 27 stycznia 2022 roku można się testować w aptekach.

Jak wyglądają korona-testy w aptekach? Sprawdziliśmy!
Autor: Getty Images

Aby jednak do tego doszło placówki muszą spełniać określone wymagania. Jedną z nich jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które nie przyszły się testować. Co jeszcze można znaleźć w komunikacie?

Aż 13 podpunktów, które zawierają m.in. pojemniki na zakaźne materiały medyczne, dozownik z mydłem w płynie, stolik zabiegowy urządzony i wyposażony stosownie do zakresu przeprowadzonych testów lub opieki farmaceutycznej, czy sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu i drukarką.

Poradnik zdrowie: testy w aptekach.

Chociaż mogłoby się wydać, że testy w aptekach to dobry pomysł, a na test ludzie zaczną się ustawiać w kolejkach to rzeczywistość jest zupełnie inna. 

Na obecną chwilę w całej Polsce testuje ok. 100 aptek. Dlaczego? Głównym powodem jest fizyczny brak miejsca w placówkach aptecznych. Do tego dochodzą koszty, które apteka musi sama pokryć - np.: zakup kombinezonów, masek i przyłbic aptekarze są zmuszeni zorganizować sobie sami.

Komentarza w tej sprawie udzielił nam mgr Kamil Latoszek.

Magister farmacji Kamil Latoszek poinformował, że dnia 9 lutego 2022 roku Agencja Rezerw Materiałowych dostarczyła maseczki, przyłbice , kombinezony i inne środki ochrony indywidualnej.

Sonda
Zrobisz to? Czy nie?