Czy od 1 marca pożegnamy się z maseczkami? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia odpowiada

2022-02-18 11:23

W marcu możliwe będzie ograniczenie części obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Rzecznik skomentował również kwestię obowiązku noszenia maseczek.

Czy od 1 marca pożegnamy się z maseczkami? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia odpowiada
Autor: Getty Images

"Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, jeżeli trend spadkowy epidemii będzie obserwowany w najbliższych dniach, to zakładamy, że do końca przyszłego tygodnia, po rekomendacjach przedstawionych przez ministra panu premierowi, zapewne zechcemy ogłosić to, co będzie miało miejsce w marcu i zapewne będzie to schodzenie z pewnych obostrzeń" - powiedział rzecznik resortu zdrowia.

Komentując kwestię ewentualnego zniesienia od 1 marca obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką powiedział: "W maseczkach na razie jeszcze na pewno zostaniemy, ale z części obostrzeń będzie można zejść, zważywszy na to, że trend spadkowy jest w naszym kraju cały czas obserwowany" – stwierdził Andrusiewicz.

"Widzimy również to, co dzieje się na świecie, w innych państwach, które zapowiadają stopniowe luzowanie obostrzeń; nie jesteśmy ani w czołówce, ani na końcu stawki, raczej w środku państw, które zapowiadają pewne luzowanie" - dodał.

Poradnik Zdrowie: migotanie przedsionków