Czy możliwe jest zapłodnienie w 6 dniu cyklu? [Porada eksperta]

2017-02-17 9:16 dr n. med. Tadeusz Oleszczuk

Dzień dobry, mam pytanie na temat tego czy mogę być teraz w ciąży. Mam 20 lat. Mam regularne cykle co 28 dni. Współżyłam z moim chłopakiem 6 dnia cyklu. Była to końcówka okresu. Zaraz po stosunku wypłynęła ze mnie jeszcze krew. Następnego dnia znowu krwawiłam ale tylko do południa, później to ustało. Dni płodne zaczynam 11 dnia cyklu. Mam trochę podejrzany śluz z pochwy. Czy jeśli chłopak we mnie skończył to czy mogę być w ciąży?

Na pytanie "czy mogę" odpowiedź jest - może Pani. Ponieważ plemniki potrafią przeżyć nawet siedem dni w śluzie gruczołów szyjki macicy. Będzie to już oczywiście po miesiączce. Jeśli chłopak kończy do środka, to zawsze jest możliwość zajścia w ciążę. Dodatkowo zawsze też, pod wpływem stresu, może przesunąć się dzień owulacji i nigdy nie wiadomo, kiedy będzie/była. Dopiero, jeśli nie zajdzie Pani w ciążę, po 14 dniach od owulacji jest krwawienie miesięczne. W Pani przypadku raczej nie powinno dojść do ciąży, ale nie ma 100% pewności, bo nie można tylko trochę być, albo trochę nie być w ciąży...

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Tadeusz Oleszczuk
dr n. med. Tadeusz Oleszczuk

Posiada specjalizację I i II stopnia z ginekologii i położnictwa. Od kilku lat na stanowisku adiunkta Instytutu Medycznego. Autor licznych publikacji medycznych, ekspert kampanii społecznych dotyczących nowotworu jajnika i szyjki macicy. Przyjmuje w Centrum Medycznym Polmed.

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020

Materiał partnerski

KOMENTARZE