Moczenie stóp w occie - efekty cię zaskoczą

2020-11-13 14:13 Magda Mazurek

Moczenie stóp w occie może przynieść spore korzyści zdrowotne. Jakie? Otóż nasze stopy są stale narażone na bakterie, otarcia, urazy, suchość oraz inne czynniki, które mogą mieć na nie niekorzystny wpływ. Jak temu zaradzić? Zastosować kąpiel z octem! Na co pomaga?

Moczenie stóp w occie ma wiele korzyści - zwłaszcza dla naszych stóp. A te są ważne - w końcu to stopy trzymają ciężar naszego ciała przez cały czas. Często o nich zapominamy i przypominamy sobie dopiero wtedy, kiedy coś się dzieje. Warto więc poznać moc octu i wprowadzić kąpiele z niego do stałego rytmu dnia!

Ocet na grzybicę

Kwas octowy pomaga uregulować pH skóry stóp i ma działanie przeciwgrzybicze. Dodatkowo pomaga wyeliminować patogeny, którą są przyczyną żółtych paznokci czy popękanej pożółkłej skóry.

Aby przygotować kąpiel z octu działającą przeciwgrzybiczo dodaj po prostu szklankę octu do ciepłej wody. Mocz stopy przynajmniej 20 minut.

Polecamy: 6 chorób, które widać na stopach

Ocet na kurzajki

Ocet niszczy także wirusy odpowiedzialne za pojawienie się na stopach brodawek. Oczywiście nie pomoże w przypadku rozwiniętej kurzajki i jednorazowa kąpiel w occie nie sprawi, że problem zniknie. Jednak profilaktyczne kąpiele mogą pomóc pozbyć się problemu nawracających brodawek.

Aby przygotować kąpiel dodaj ocet jabłkowy do miski z wodą i mocz stopy przez pół godziny.

Ocet na świąd

Dzięki właściwościom bakteriostatycznym ocet pomaga uporać się z uporczywym swędzeniem skóry.

Ocet na zapachy

Jeśli cierpisz na nadmierną potliwość stóp to wykorzystaj kąpiele z octu! Pomogą one pozbyć się zapachu potu,a także zahamują jego produkcję.

Ocet na nagniotki i modzele

Kwas octowy zadziała jak najlepsza kosmetyczka: zmiękczy skórę, a ty z łatwością usuniesz martwy naskórek.

Aby osiągnąć taki efekt wymieszaj ocet z wodą w proporcji 1 do 1 i mocz stopy przez kwadrans.

Ocet na stopę atlety

Ocet jabłkowy również doskonale się sprawdza w zwalczaniu stanów zapalnych i bólu towarzyszącego infekcjom grzybiczym. Możesz go z powodzeniem wykorzystać przy leczeniu stopy atlety.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE