Dlaczego tyjesz?

Weronika Rumińska

Dlaczego tyjesz? Kilka dodatkowych kilogramów nie powinno stanowić większego problemu. Jednak jeśli zauważyłeś u siebie nadmierną tendencję do tycia, powinieneś koniecznie znaleźć tego przyczynę. Nadwaga niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego sprawdź, dlaczego tyjesz i jak temu zaradzić.

Jesteś na diecie, uprawiasz sport, a fast food zjadasz jedynie okazjonalnie, a mimo to tyjesz? Okazuje się, że nie tylko złe nawyki żywieniowe mogą przyczynić się do nadwagi i otyłości. Rozwiąż test i zobacz, z jakiego powodu przybyło ci kilogramów!

Nie zawsze przyczyną tycia jest zła dieta. Do przyrostu masy ciała może przyczynić się także niewystarczająca ilość snu - osoby, ktre śpią mniej, jedzą więcej. Przyczyną mogą być też choroby, np. niedoczynnośc tarczycy, zespół policystycznych jajników czy depresja.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 10/2019 "Zdrowia" kreatywne podejście do seksu, podstępna borelioza, nowe terapie nowotworów, komu grozi cyberchondria, leki szkodzące urodzie, probiotyki w kiszonkach. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 10/2019
KOMENTARZE