Jak się skoncentrować? 7 skutecznych wskazówek od ekspertów

2021-10-12 13:23

W dzisiejszych czasach koncentracja może stanowić wyzwanie. Nieustanne powiadomienia spływające z komunikatorów, wibracje telefonu, maile od współpracowników, próby śledzenia czatu grupowego w pracy, problemy osobiste, niepokój związany z pandemią - to wszystko rozprasza naszą uwagę. Jak się skoncentrować? Oto 7 bezcennych wskazówek

koncentracja
Autor: Getty Images

Spis treści

  1. Jak się skoncentrować? 7 skutecznych wskazówek od ekspertów

Środowisko pracy przepełnione różnymi formami rozproszenia to częsty problem stojący na drodze do pozostania skupionym. Także stres, problemy zdrowotne lub rodzinne mogą obniżać sprawność umysłową i powodować rozkojarzenie. Silne emocje, niepokój, lęk czy frustracja przeszkadzają w koncentracji.

Poradnik Zdrowie: sprawdzone sposoby na problemy z koncentracją

Mając przed sobą np. ważne zadanie lub potężny projekt, który cię przerasta i nie wiesz od czego zacząć, spróbuj na moment się zatrzymać. Weź kilka głębokich wdechów i zastanów się, czego najbardziej ci potrzeba do osiągnięcia celu. W jakich warunkach pracuje ci się najlepiej? Co cię rozprasza, a co pomaga zachować czujność?  Te kwestie są bardzo indywidualne, jednak istnieje kilka strategii, które pomogą ci odzyskać motywację i skoncentrować się na zadaniu.

Jak się skoncentrować? 7 skutecznych wskazówek od ekspertów

Autor
Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.