7 sposobów na poprawę nastroju, które nic nie kosztują

2021-08-20 10:40

Czujesz się przygnębiony lub zmęczony? Próbujesz się zmotywować lub pokonać okropny nastrój po złym dniu? Nawet drobne rozczarowania i frustracje mogą sprawić, że będziesz zrzędliwy, nieszczęśliwy i całkowicie niezainteresowany swoimi obowiązkami. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym poczujesz się lepiej.

wspomagacze nastroju
Autor: Getty Images

Od czasu do czasu zdarza się, że bardziej, niż zwykle odczuwamy zmęczenie lub jesteśmy przygnębieni czy osowiali. To całkowicie normalne.  Stres emocjonalny bardzo często utrudnia znajdowanie rozwiązań nieprzyjemnych sytuacji. 

Ignorowanie źródła złego nastroju nie sprawi, że zniknie, ale nie ma nic złego w tymczasowym odłożeniu go na bok, aby zamiast tego skupić się na czymś, co sprawia, że ​​poczujesz się dobrze.

Stres: jak go zwalczyć?

Poniżej znajdziesz siedem pomysłów, które warto wypróbować, gdy chcesz nieco poprawić swój nastrój, a co najważniejsze: masz je zawsze pod ręką i nie musisz za nie płacić.

Oto 7 sposobów na poprawę nastroju, które nic nie kosztują

Marcelina Dzięciołowska
Marcelina Dzięciołowska
Redaktorka od lat związana z branżą medyczną. Specjalizuje się w tematyce zdrowia i aktywnego stylu życia. Prywatne zamiłowanie do psychologii inspiruje ją do podejmowania trudnych tematów w tej dziedzinie. Autorka cyklu wywiadów z zakresu psychoonkologii, którego celem jest budowanie świadomości oraz przełamywanie stereotypów na temat choroby nowotworowej. Wierzy, że odpowiednie nastawienie psychiczne jest w stanie zdziałać cuda, dlatego propaguje profesjonalną wiedzę, w oparciu o konsultacje ze specjalistami.