Kości i stawy - ogólnopolska kampania prasowo-internetowa wydawnictwa Mediaplanet

2016-06-27 17:24

„Kości i stawy” oraz „Zdrowy uśmiech” to ogólnopolskie kampanie prasowo-internetowe grupy mediowej Mediaplanet, które 27 czerwca ukazały się z dziennikiem Metrocafe oraz na dedykowanym portalu www.byczdrowym.info. Serwis Poradnikzdrowie.pl objął patronat nad tymi akcjami.

Celem projektów jest zwrócenie uwagi na przyczyny chorób kości i stawów, zachęcanie do działań profilaktycznych oraz edukacja czytelników. W kampanii biorą udział m.in.:

  • Oktawia Nowacka, pięcioboistka, zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw Polski, zdradza, że droga do sukcesu to ciężka, codzienna praca nad sobą i swoimi słabościami.
  • Edyta Herbuś, tancerka, aktorka, laureatka konkursu Tanecznej Eurowizji, przekonuje, że szczery uśmiech i pozytywne nastawienie to klucz na wyjście z trudnej sytuacji.

Kampanie merytorycznie wspierają:

  • prof. dr hab. n. med. Witold Tłustochowicz, specjalista chorób wewnętrznych, reumatolog, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii WIM mówi o zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa;
  • dr Magdalena Kocot-Kępska, sekretarz Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, wskazuje przyczyny występowania bóli stawowych;
  • mgr Robert Lorenz, wieloletni członek Zarządu Głównego Wielkopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, podkreśla znaczenie fizjoterapii w powodzeniu leczenia chorób reumatycznych i przekonuje, jak ważna jest edukacja i komunikacja na linii pacjent – lekarz;
  • Mateusz Dubas, manager i trener biegania High Level Center, przedstawia pięć kroków do zdrowego biegania;
  • dr hab. n. med. Jolanta Pytko-Polończyk, prezes Krakowskiego Oddziału PTS, podkreśla znaczenie edukacji w zakresie dbałości o zdrowie jamy ustnej;
  • Fundacja „Przez życie z uśmiechem” opisuje podstępną chorobę, jaką jest rak jamy ustnej, która przebiega po cichu, zmniejszając tym samym szansę na wczesne wykrycie i skuteczne leczenie.

Zapraszamy do lektury!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE