Jak pozbyć się uporczywych objawów cukrzycy typu 2?

2018-03-16 10:37

"Cukrzyca typu 2" to trzecia książka z serii Leczenie Odżywianiem dietetyczki oraz specjalistki od spraw żywienia Kimberly Tessmer. Zawiera najnowsze doniesienia medyczne dotyczące tej choroby, a także optymalny jadłospis diabetyka. To kompletne i wyczerpujące kompendium, które każdy diabetyk i jego bliscy powinni posiadać w swojej biblioteczce, w kuchni i podróży. Zawarte w nim informacje są niezbędne, by zrozumieć istotę problemu cukrzycy typu 2 i poprawić jakość swojego życia.

Cukrzyca typu 2
Autor: materiały prasowe

Jeśli zdiagnozowano u ciebie cukrzycę, wiesz już, że istnieje więcej niż jeden rodzaj tej choroby iże znacząco różnią się między sobą. Cukrzyca typu 2 jest powszechną chorobą, a liczba zachorowań na ten typ cukrzycy ciągle rośnie. Na szczęście można nad nią zapanować w dużym stopniu za pomocą odpowiedniej diety. W przypadku tej choroby celem cukrzyków jest przede wszystkim utrzymanie stałego poziomu cukru we krwi, co wymaga sporządzenia indywidualnego planu żywieniowego

Książka "Cukrzyca typu 2" zawiera  najnowsze doniesienia medyczne dotyczące tej choroby, przewodnik po zakupach oraz optymalny jadłospis diabetyka wraz z łatwymi do planowania posiłkami, które pomogą rozpocząć życie bez objawów cukrzycy. Książka zawiera również zestawienie produktów - wskazuje 10 produktów, których należy unikać, i 10 produktów, które należy włączyć do diety cukrzyka.

Książka pozwala także wzbogacić swoją wiedzę o insulinooporności, stanie przedcukrzycowym oraz różnicach pomiędzy cukrzycą typu 1 a cukrzycą typu 2. Ponadto w książce można znaleźć informacje na temat cukrzycy ciążowej, badań A1C, komplikacji związanych z cukrzycą, niezbędnych do wykonania badaniach oraz metodach jej leczenia. "Cukrzyca typu 2" dostarczy ci narzędzi pozwalających lepiej zrozumieć chorobę i wieść szczęśliwe życie.

Ta książka umożliwi Ci samodzielną kontrolę nad cukrzycą – szybko, łatwo i bezpiecznie! – Cindy Guirino, lekarz medycyny.

O autorze
Kimberley A. Tessmer, dietetyczka

Licencjonowana dietetyczka praktykująca na co dzień w Brunwick, Ohio i autorka książek na temat zdrowego żywienia, między innymi: Tell Me what to Eat If I Have Inflammatory Bowel Disease („Dieta dla osób cierpiących na nieswoiste zapalenie jelit”), The Complete Idiot’s Guide to Te Mediterranean Diet („Dieta śródziemnomorska – przewodnik dla opornych”) oraz Tell Me What To Eat If I Have Celiac Disease („Dieta dla osób cierpiących na celiakię”).

Kimberly jest właścicielką i administratorką serwisu Nutrition Focus (www.nutrifocus.net), który specjalizuje się w doradztwie w sprawie kontrolowania wagi, przygotowywaniu prezentacji, opracowywaniu menu i innymi usługami związanymi z żywieniem. Ponadto, Kimberly jest członkiem rady Lifestyles Technologies Inc., wdrażającej oprogramowanie związane z żywieniem i tworzeniem różnorodnych, wartościowych planów dietetycznych.

Poradnikzdrowie.pl jest patronem medialnym książki - polecamy!

Cukrzyca typu 2
Autor: materiały prasowe