Innowacyjne terapie, nowoczesne rozwiązania w medycynie. Nie przegap VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych

2023-02-02 14:06

Kluczowe wyzwania stojące przed polityką zdrowotną państwa, innowacyjne terapie i rozwiązania w medycynie – Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach już po raz ósmy stanie się miejscem debaty przedstawicieli różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia. W terminie 9- 10 marca 2023 roku odbędzie się tu VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC).

Innowacyjne terapie, nowoczesne rozwiązania w medycynie. Nie przegap VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych
Autor: Getty Images W dniach 9-10 marca 2023 roku odbędzie się VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych.

VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych

Kongres Wyzwań Zdrowotnych to obok Forum Rynku Zdrowia jedna z największych w Polsce debat poświęconych ochronie zdrowia. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilka tysięcy osób. Dużym zainteresowaniem cieszą się też retransmisje poszczególnych sesji. Sesję inauguracyjną HCC 2022 w Internecie odtworzono aż 138 tys. razy. Co roku wśród uczestników Kongresu są m.in.: wybitni specjaliści, reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji samorządowej, organizacji pozarządowych – w tym zrzeszających pacjentów – oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

Program VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych składa się z niemal 40. sesji, debat, wykładów oraz prezentacji i jest efektem konsultacji z zainteresowanymi środowiskami oraz prac Rady Programowej, której pierwsze spotkanie odbyło się 24 listopada 2022 roku. Tworzy ją grono kilkudziesięciu ekspertów, między innymi znakomitych klinicystów, menedżerów zarządzających szpitalami, przedstawicieli organizacji zrzeszających osoby profesjonalnie związane z ochroną zdrowia. 

Kongres Wyzwań Zdrowotnych 2023 - tematyka

Podczas VIII edycji Kongresu sesje zostały podzielone na 6 ścieżek tematycznych, które zostaną szeroko przedyskutowane podczas wydarzenia. Są to:

  • Rynek farmaceutyczny
  • e-Zdrowie i nowe technologie
  • Zarządzanie i organizacja systemu
  • Diagnostyka 
  • Pacjenci: jak im pomóc?
  • Człowiek – medyk w centrum systemu ochrony zdrowia

 – Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny mamy możliwość organizacji tak wartościowego dla ochrony zdrowia wydarzenia, jakim jest Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Jak co roku, czekają nas dyskusje o najważniejszych wyzwaniach, z którymi mierzą się na co dzień zarówno osoby zawodowo związane z ochroną zdrowia w Polsce, jak i pacjenci– mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

Dzięki transmisjom online, kongresowe debaty, wykłady i prezentacje dostępne będą zarówno na stronie internetowej wydarzenia hccongress.pl, jak i wybranych portalach Grupy PTWP, między innymi na stronie rynekzdrowia.pl.

Agenda wydarzenia: https://www.hccongress.pl/2023/pl/sesje/ 

Rejestracja na wydarzenie: https://www.hccongress.pl/2023/pl/rejestracja,352.html