Brak ruchu na świeżym powietrzu powoduje OTYŁOŚĆ u dzieci

2007-05-07 3:22

Bez dostatecznej dawki aktywności fizycznej na świeżym powietrzu dzieciom grozi cukrzyca i choroby serca! Oczywiście przyczyną jest otyłość - jedna z groźniejszych współczesnych chorób cywilizacyjnych.

Niektórzy uważają, że to mało twórczy sposób spędzania czasu dla naszych pociech (nie zawsze dobre towarzystwo, ryzyko wybicia szyby u sąsiada ...). To jednak zdecydowanie lepsze niż wysiadywanie przed telewizorem czy komputerem.

Otyłość u dzieci spowodowana jest małą aktywnością na świeżym powietrzu

Jak twierdzi prof. Lamine Mahdjoubi z University of the West of England, bez dostatecznej dawki fizycznej aktywności na świeżym powietrzu dzieciom grozi cukrzyca i choroby serca! Oczywiście z powodu otyłości.
Z pewnością jeszcze zdrowsze jest przebywanie na większej, zielonej przestrzeni, np. w parku, ale jeśli w okolicy go brak, lepiej wypuścić malucha na podwórko niż nawet do najlepszej sali gimnastycznej w zamkniętym pomieszczeniu.

pap
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE