Brak ruchu na świeżym powietrzu powoduje OTYŁOŚĆ u dzieci

2007-05-07 3:22

Bez dostatecznej dawki aktywności fizycznej na świeżym powietrzu dzieciom grozi cukrzyca i choroby serca! Oczywiście przyczyną jest otyłość - jedna z groźniejszych współczesnych chorób cywilizacyjnych.

Niektórzy uważają, że to mało twórczy sposób spędzania czasu dla naszych pociech (nie zawsze dobre towarzystwo, ryzyko wybicia szyby u sąsiada ...). To jednak zdecydowanie lepsze niż wysiadywanie przed telewizorem czy komputerem.

Otyłość u dzieci spowodowana jest małą aktywnością na świeżym powietrzu

Jak twierdzi prof. Lamine Mahdjoubi z University of the West of England, bez dostatecznej dawki fizycznej aktywności na świeżym powietrzu dzieciom grozi cukrzyca i choroby serca! Oczywiście z powodu otyłości.
Z pewnością jeszcze zdrowsze jest przebywanie na większej, zielonej przestrzeni, np. w parku, ale jeśli w okolicy go brak, lepiej wypuścić malucha na podwórko niż nawet do najlepszej sali gimnastycznej w zamkniętym pomieszczeniu.

pap
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, dlaczego w ciąży boli kręgosłup i jak można sobie pomóc w takiej sytuacji. A także: jakie formalności trzeba załatwić po urodzeniu dziecka, kiedy warto kupić niemowlakowi szumiącą zabawkę i jak przystawiać malca do piersi.

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 12/19
KOMENTARZE