Żary: 61-latek uciekł ze szpitala. Na drugi dzień dokonano wstrząsającego odkrycia

2023-11-29 9:52

Do tragicznego zdarzenia doszło w Żarach. 61-latek uciekł ze 105. Szpitala Wojskowego. Niestety, na drugi dzień znaleziono zamarznięte ciało pacjenta na terenie należącym do placówki medycznej. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.

Żary: 61-latek uciekł ze szpitala. Na drugi dzień dokonano wstrząsającego odkrycia
Autor: Getty Images Żary: 61-latek uciekł ze szpitala. Na drugi dzień dokonano wstrząsającego odkrycia

Pacjent uciekł ze szpitala w Żarach. Nie żyje

61-letni pacjent przebywał na hospitalizacji w 105. Szpitalu Wojskowym w Żarach w województwie lubuskim. 27 listopada w godzinach wieczornych uciekł z placówki medycznej. Jak donosi radio RMF FM, następnego dnia przed południem dokonano makabrycznego odkrycia. Znaleziono jego ciało na terenie lecznicy.

- Niestety, mężczyzna zamarzł – poinformowali w rozmowie z reporterami RMF FM przedstawiciele szpitala i funkcjonariusze policji. Obecnie zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające. Policja pod nadzorem prokuratury bada okoliczności tego zdarzenia.

Pierwsza pomoc: atak serca

Zwłoki 61-latka znaleziono na terenie szpitala

Władze szpitala potwierdziły w rozmowie z rozgłośnią, że pacjent samowolnie oddalił się ze szpitala. – To 61-letni pacjent oddziału neurologicznego, który wczoraj (27 listopada – red.) w godzinach wieczornych uciekł z oddziału. Otrzymaliśmy zgłoszenie i rozpoczęliśmy poszukiwania – powiedziała Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Według wstępnych ustaleń, miały wystąpić problemy we współpracy chorego z lekarzami.