Zarejestruj dziecko na test na wirusa SARS-CoV-2. Zapisy online

2021-04-07 16:26

Od 6 kwietnia możesz zapisać dziecko na test na wirusa SARS-CoV-2. Rejestracji dokonasz przez internet, wypełniając specjalny formularz.

Zarejestruj online dziecko na test na wirusa SARS-CoV-2
Autor: Getty Images

Ministerstwo Zdrowia uprościło rodzicom procedurę kwalifikacji na test na wirusa SARS-CoV-2. Rodzic lub opiekun prawny, który podejrzewa u dziecka zakażenie koronawirusem, ma możliwość zapisania go na test na wirusa SARS-CoV-2 bez wychodzenia z domu. Może dokonać rejestracji przez internet. Do tego nie jest już potrzebne skierowanie od lekarza POZ.

Jak zapisać dziecko na test na wirusa SARS-CoV-2?

Rodzice muszą jedynie wypełnić prosty formularz kwalifikacji dziecka na test w kierunku SARS-CoV-2, który dostępny jest w profilu zaufanym. Aby rejestracja przebiegła pomyślnie, trzeba odpowiedzieć na kilka pytań, m.in. jak dziecko się czuje, jakie ma objawy oraz czy miało bliski kontakt z osobą zakażoną. Jeśli ten krok zostanie ukończony, to pojawi się informacja, czy dziecko kwalifikuje się na test na wirusa SARS-CoV-2. W przypadku, gdy formularz rozpatrzono pozytywnie, należy wybrać opcję „zlecenie online” i w profilu zaufanym uzupełnić dane dziecka (m.in. numer PESEL).

Po wysłaniu zgłoszenia zostanie automatycznie wystawione w ciągu godziny zlecenie na test na wirusa SARS-CoV-2 dla dziecka. Rodzic otrzyma na swój telefon wiadomość SMS z potwierdzeniem terminu testu. Tam będzie również informacja, do którego punktu szczepień należy się kierować z małym pacjentem. Ewentualnie rodzic możne samodzielnie wybrać miejsce i termin wymazu w systemie eKolejka. Wyniki testu będą dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta.

Źródło: gov.dom.pl

Kiedy skończy się pandemia? Doktor Grzesiowski odpowiada
Sonda
Którą szczepionką chciałbyś się zaszczepić?