Wzwód jest objawem koronawirusa? To nie żarty!

2020-07-10 14:13

Na szczęście nie mowa tu o "zwykłym" wzwodzie. Nazwijmy go standardowym... Bo niestandardowy, czyli ciągły wzwód, jest objawem poważnej choroby. Jak się okazuje koronawirus może powodować priapizm.

Pierwszy raz chłopaka: erekcja, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o wzwodzie
Autor: GettyImages Pierwszy raz chłopaka jest dla niego zwykle bardzo stresujący. Jeśli jednak przeżywa go z dziewczyną, którą darzy uczuciem,, wszystko staje się łatwiejsze. A jeśli pozna swoją fizjologię, zyska na pewności siebie. Co to jest erekcja czyli wzwód? I czy pierwszy raz chłopaka boli?

Nietypowy objaw koronawirusa, ale jak się okazuje - możliwy. 62-latek z Francji po czterogodzinnej, bolesnej erekcji potrzebował już interwencji chirurga. Po wnikliwym badaniu okazało się, że priapizm może być objawem koronawirusa. A takich przypadków - coraz więcej!

Czytaj: Bolesny wzwód, czyli priapizm albo ciągotka - wstydliwa dolegliwość mężczyzn

Francuscy lekarze już ostrzegają pacjentów, aby z niekontrolowaną erekcja, która trwa przez kilka godzin, zwracać się od razu do lekarzy. Najlepiej najpierw przez teleporadę, bowiem może być to objaw zakażenia koronawirusem.

W sprawie 62-latka z Francji lekarze uważają, że priapizm w jego przypadku był spowodowany komplikacjami po przebyciu COVID-19. Nie jest to jednak nowa informacja - już wcześniej zauważono, że koronawirus zwiększa ryzyko powstawania zakrzepów w naczyniach krwionośnych. A taki właśnie zakrzep może powodować erekcję. Zdaniem lekarzy, w tym konkretnym przypadku, zakrzep spowodował zamknięcie światła żyły odprowadzającej krew z prącia pacjenta. W efekcie erekcja trwała przez cztery godziny.

Za udowodnieniem zaburzeń krzepnięcia krwi u pacjentów z COVID-19 odpowiadają badacze z Irish Centre for Vascular Biology. Ich obserwacje dotyczyły pacjentów z Irlandii, którzy wymagali hospitalizacji w związku z ciężkim przebiegiem COVID-19. Zauważono wyraźną zależność pomiędzy ciężkim przebiegiem choroby a wyższym poziomem aktywności krzepnięcia krwi.

Więcej o tym: Koronawirus powoduje krzepnięcie krwi i prowadzi do udarów!

- Nasze nowe odkrycia pokazują, że COVID-19 jest związany z unikalnym rodzajem zaburzenia krzepnięcia krwi, które skupia się głównie w płucach. Bez wątpienia przyczynia się do wysokiego poziomu śmiertelności u pacjentów - tłumaczył w "Independent" hematolog, prof. James O'Donnell, dyrektor Irish Centre for Vascular Biology. - Oprócz zapalenia płuc w płucach obserwujemy również setki małych skrzepów krwi.

Polecamy: Nie wierzymy, ale jesteśmy gotowi? Koronawirus nadchodzi!

Sonda
Powiedz nam:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki