Wybory 2020. Kto i kiedy może zmusić cię do zdjęcia maseczki?

2020-06-26 9:07 Magda Mazurek

Wybory prezydenckie już w niedzielę, 28 czerwca. Wtedy Polacy ruszą do urn i musza pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa.

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 2020 roku. Jak wiemy warunkiem oddania głosu jest potwierdzenie tożsamości przez komisję wyborczą. W tym celu do tej pory podchodziliśmy do komisji, dawaliśmy dowód i na tej podstawie (a nikt nie miał wątpliwości, że to my, bo nie zasłanialiśmy twarzy), dostawaliśmy kartę wyborczą. Głos oddany, gotowe. 

Jednak teraz musimy mieć maseczkę na twarzy. Zasłonięte usta i nos - jeśli nie maską, to szalem, apaszką, chustą. I uwaga - jeśli komisja będzie mieć wątpliwości, czy to my, to może poprosić nas o zdjęcie maski na czas identyfikacji. Zajmie to chwilę, można więc wstrzymać oddech! 

Czy jest to bezpieczne? Cóż, pytanie, czy wybory w czasach pandemii są w ogóle bezpieczne? Ministerstwo zdrowia wydało odpowiednie rekomendacje, gdzie można głosować normalnie, przy urnach, a gdzie wybory mają się odbyć korespondencyjnie. Ważne, żeby w lokalu wyborczym i przed nim zachować dystans, nie przychodzić całą rodziną, zdezynfekować ręce przed i po wyjściu z lokalu wyborczego. Można także mieć swój długopis.

Polecamy: Czy osoba bez maseczki otrzyma kartę wyborczą?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE