Wreszcie można iść na wesele! Imprezy wracają 6 czerwca

2020-05-27 11:51 Małgorzata Wójcik

Premier Morawiecki zapowiedział zniesienie limitu wiernych w kościołach oraz zgromadzeń w przestrzeniach zamkniętych do 150 osób. To pozwala na organizowanie wesel od 6 czerwca.

Dobra wiadomość dla przyszłych małżonków - od 6 czerwca zniesiono zakaz organizowania wesel. Przyjęcia ślubne można urządzać w domach, restauracjach czy hotelach dla maksymalnie 150 osób. Taką decyzje podjął premier Morawiecki - to efekt kolejnych poluzowań.

Wesela dla 150 osób

Organizowanie wesel i ślubów jest możliwa, dzięki poluzowaniu obostrzeń dotyczących liczby osób gromadzących się w kościołach i restauracjach. W tej chwili, zgodnie z decyzją rządu w kościołach zniesiono limit wiernych uczestniczących w uroczystościach religijnych. Premier Morawiecki oświadczył również, że od 6 czerwca możliwe będzie organizowanie przyjęć maksymalnie dla 150 osób.  

Przypomnijmy, że restauracje i hotele są czynne od 18 maja. Jak zapowiedział premier ich codzienne funkcjonowanie również się zmieni - od soboty znikają  limity klientów w restauracjach, kawiarniach i barach oraz sklepach. Przy stoliku nie będzie obowiązywał nakaz noszenia masek, trzeba je jednak będzie zakładać w sytuacji, gdy niemożliwe będzie zachowanie odstępy między ludźmi np. w restauracyjnych toaletach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE