WHO zaleca nosić maseczki. Sprawdź nowe rekomendacje!

Nowe, zaostrzone wytyczne WHO głoszą, że maseczka jest konieczna w sytuacji, gdy nie można utrzymać co najmniej 1 metra. Osoby w pomieszczaniach, a w szczególności dzieci i studenci w wieku 12 lat lub starsi, powinni mieć założone maseczki, nawet jeśli pomieszczenia są dobrze wentylowane. Maseczki na zewnątrz są koniecznie, tym bardziej, jeśli nie można zachować fizycznego dystansu.

Jak zauważyła rzeczniczka WHO Margaret Harris, zalecenia są jednymi z największych zmian wytycznych WHO dotyczących noszenia maseczek.

Kolejne rekomendacje WHO

„W pomieszczeniach zamkniętych, o ile wentylacja nie jest odpowiednia, WHO rekomenduje, aby ogół społeczeństwa nosił maskę niemedyczną, niezależnie od tego, czy można zachować fizyczną odległość co najmniej 1 metra" - zarekomendowała WHO. W zaleceniach również ujęła „uniwersalne zasłanianie się” we wszystkich placówkach służby zdrowia, w tym w pomieszczeniach ogólnodostępnych, takich jak stołówki i pomieszczenia socjalne.

W przypadku pracowników ochrony zdrowia, którzy zajmują się pacjentami chorymi na COVID-19, mogą nosić maski N95, jeśli są dostępne. Agencja ONZ wskazuje, że te maseczki zapewniają ochronę przy wykonywaniu procedur generujących aerozol (AGP). Procedury AGP są jedną z dróg transmisji wirusa przy wykonywaniu procedur medycznych. Powinny być wszczynane z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa podczas leczenia pacjentów zarażonych koronawirusem Saars-CoV-2.

WHO zaktualizowała dane z czerwca br.

Źródło: PAP

Szczepienie na koronawirusa. Morawiecki właśnie to UJAWNIŁ. Każdy musi to wiedzieć

qz-kbKk-cjqd-Mr7N

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE