Kiedy udać się do psychodietetyka?

2022-01-24 13:24

Kiedy udać się do psychodietetyka? 25 stycznia 2022 odbył się webinar, podczas którego psychodietetyk Mikołaj Choroszyński opowiadał o zagadnieniach związanych z odżywianiem i współpracą z psychodietetykiem. Rozmowę poprowadziła Ewelina Celejewska, redaktor naczelna Poradnika Zdrowie.

Grafika - webinar
Autor: Materiały prasowe

Nasz ekspert - Mikołaj Choroszyński - to spełniony dietetyk, psychodietetyk, badacz, wykładowcaakademicki i autor bestsellerowych publikacji poświęconych odżywianiu. Jest również Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

"Pomaganie innym to dla mnie najcenniejsza wartość. Od momentu kiedy odkryłem swoje powołanie, pomogłem setkom osób zacząć zdrowo się odżywiać, osiągnąć wymarzoną sylwetkę oraz poprawić stan zdrowia wprowadzając groźne dla życia choroby w stan remisji".

Mikołaj Choroszyński
Autor: Materiały prasowe Mikołaj Choroszyński - dietetyk, psychodietetyk, badacz, wykładowca akademicki

Mikołaj Choroszyński podczas webinaru opowiedział m.in. o znaczeniu pracy psychodietetyka, kiedy skorzystać z pomocy specjalisty oraz jakie korzyści dla zdrowia wynikają ze współpracy z psychodietetykiem.

Psychodietetyk, dzięki indywidualnemu podejściu do danej osoby, jest w stanie pokierować pacjenta na odpowiednie tory żywieniowe. Jest to niezwykle pomocne podczas zrzucania zbędnych kilogramów, gdyż kluczem w odchudzaniu jest nie sama rozpisana dieta, lecz odpowiednie podejście do niej.

Skorzystanie z pomocy psychodietetyka może pomóc przede wszystkim w opracowaniu planu żywieniowego i stopniowym wdrożeniu zdrowych nawyków żywieniowych.

Wiele osób boryka się z problemem braku motywacji lub niekosekwencji w przestrzeganiu danych założeń. Przyczyną może okazać się nieodpowiednie podejście do sprawy. I tutaj z pomocą wkracza psychodietetyk, który dzięki indywidalnemu podejściu do każdej osoby, jest w stanie opracować racjonalny plan i pomóc w dotrzymaniu żywieniowych postanowień. Podpowie również, jak utrzymać wagę po schudnięciu.

Kiedy więc udać się do psychodietetyka? Jakie jeszcze problemy jest w stanie pomóc rozwiązać specjalista? Na te i więcej pytań odpowiada Mikołaj Choroszyński.

Kiedy udać się do psychodietetyka?