Wakacyjne Studio Radia Plus w Gorzowie Wielkopolskim już w najbliższy weekend

2019-08-23 11:24

Wakacyjne Studio Radia Plus w tym roku odbędzie się już po raz ostatni. Tym razem zawita do Gorzowa Wielkopolskiego. Sprawdźcie szczegóły!

Radio plus
Autor: materiały prasowe

Wszystkich mieszkańców Gorzowa i okolic zapraszamy 24 sierpnia na bulwary nadwarciańskie od godz. 11.

Czeka na Was wiele atrakcji:

W ramach współpracy między serwisem Poradnikzdrowie.pl a Radiem Plus zorganizowaliśmy dla Was możliwość skorzystania z porad dietetyczki Kamili Dulęby-Dziębowskiej. Absolwentki technologii żywności i żywienia człowieka w Szczecinie oraz studiów podyplomowych - biologii molekularnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Ekspertka prowadzi swoją poradnię w Gorzowie, jej pasją związaną z szeroką tematyką jest żywienie człowieka. Doświadczenie zawodowe zdobywała za granicą ( ETH Zurych) w Instytucie Biologii Żywienia, w Centrum Promocji Zdrowia w Krakowie oraz w siłowni w Gorzowie.

Co jeszcze przygotowało dla Was Radio Plus?

1. Rozmowa z Pawłem Najdorą o tym, że Gorzów robi się rowerowy – zwiększa się liczba kilometrów ścieżek rowerowych, od września będziemy walczyć o miano rowerowej stolicy Polski.

2. Odbędzie się pokaz samochodów klasycznych, możliwość skorzystania z symulatora F1 oraz uczestnictwa w moto pikniku.

3. Sportowe Zakończenie Wakacji – to już tradycja, że w ostatni weekend wakacji podczas Koniec Lata Party prezentują się wszystkie kluby sportowe, prezentują swoją ofertę, zapraszają nowych członków i organizują konkursy, pokazy.

4. Koniec Lata Party – wspólne pożegnanie wakacji – wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz miejskich Gorzowa.

5. Jadą, jadą nowe tramwaje do Gorzowa – miasto jest w trakcie realizacji największego w powojennej historii projektu transportowego. Wymieniamy tabor tramwajowy, remontujemy trakcje tramwajowe – wchodzimy w XXI komunikacji miejskiej.  Gorzów jest dumny i czeka - o tym też porozmawiamy w ramach Wakacyjnego Studia Radia Plus.

6. Przedwojenna porcelana odnaleziona w centrum Gorzowa – w trakcie prac remontowych w centrum miasta, pod ziemią odnaleziono w niemal nienaruszonym stanie serwis porcelanowy, produkowany jeszcze w przedwojennym Landsbergu. Nie lada odkrycie, teraz jest szykowane by zaprezentować je mieszkańcom, są też inne pomysły na promocję tego odkrycia. Jakie? Dowiecie się podczas Wakacyjnego Studia Radia Plus.

7. Prezydent miasta Jacek Wójcicki - samorządowiec, strażak, będzie opowiadał o tym, dlaczego warto przyjechać do Gorzowa.

8. Muzeum Lubuskie im. Dekera to imponująca budowla z wieloma wystawami, które mówią o Gorzowie, historii, losach w czasach wielu wojen. Będziemy mówić o tym, dlaczego warto je odwiedzić.