Uważaj na ten kosmetyk, właśnie został wycofany ze sprzedaży. Jest ostrzeżenie GIS

2023-12-06 8:11

W miniony wtorek, 5 grudnia br. Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wycofania z obrotu jednego z kosmetyków. Wskazano numery partii wadliwego produktu.

Uważaj na ten kosmetyk, właśnie został wycofany ze sprzedaży. Jest ostrzeżenie GIS
Autor: Fot. Getty Images

Na oficjalnej stronie GIS pojawiło się kolejne ostrzeżenie publiczne. Tym razem sanepid poinformował, że ze sklepowych półek nie znika jakiś produkt żywnościowy, ale kosmetyk. Znamy powody tej decyzji.

Sprawdź, jak działa program Domowa Opieka Medyczna

Kosmetyk wycofany przez GIS. Sprawdź, czy masz go w domu

GIS wycofał kosmetyk do mycia z uwagi na niewłaściwą jakość mikrobiologiczną. Na oficjalnym portalu wydał następujący komunikat:

- W związku z informacjami firmy MSL Solution Providers Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że następujący produkt kosmetyczny został wycofany z rynku: Clinisan Bodywash – partie 70911/72326/74542.

W związku z tym, iż wskazane partie produktu nie spełniają określonych norm, nie kupimy ich w sklepach rehabilitacyjnych, aptekach, czy internecie. Natomiast w sytuacji, gdy ktoś do tej pory korzystał z kosmetyku i kupił go w ostatnim czasie, powinien zweryfikować, czy na butelce nie znajduje się jedna ze wskazanych partii. Jeśli tak, nie należy używać produktu.

Clinisan Bodywash, co to za kosmetyk?

Już na wstępie warto zaznaczyć, że wspomniany produkt opisywany jest jako wyrób medyczny. Preparat nie zawiera w sobie mydła, ale mimo to przeznaczony jest do mycia ciała i włosów. Najczęściej wykorzystywany jest jako kosmetyk stosowany w celu zachowania higieny i pielęgnacji chorych osób.

Jak zapewnia producent, Clinisan Bodywash skupia w sobie szampon, piankę oraz żel do mycia. Ma naturalne pH i działa antybakteryjnie. Niemniej jednak chcąc zapewnić bezpieczeństwo chorych, należy sprawdzić etykietę, czy w szpitalu, domu opieki lub innym miejscu nie znalazł się choć jeden produkt z wadliwej serii.