Udar podczas transmisji na żywo. 25-letnia streamerka trafiła do szpitala

2023-06-01 13:02

Katarzyna Paciorek, znana szerzej w sieci pod pseudonimem Kasix, jest jedną z polskich influencerek i streamerek. Ostatnia 25-latka miała poważne problemy ze zdrowiem. Podczas jednej z relacji na żywo bardzo źle się poczuła. Karetka zabrała ją do szpitala. Po badaniach okazało się, że przeżyła udar.

Kasix
Autor: Instagram: kasix909 Udar podczas transmisji na żywo. 25-letnia streamerka trafiła do szpitala

Polska influencerka i streamerka młodego pokolenia Katarzyna Paciorek, kojarzona w mediach społecznościowych jako Kasix, niedawno obchodziła swoje 25. urodziny. Przekazała swoim fanom smutne wieści. Jak się okazało, młoda kobieta musiała zmierzyć się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Doznała udaru podczas transmisji na żywo

Kasix prowadziła relację na żywo za pośrednictwem platformy internetowej Twich do strumieniowego przesyłania materiałów wideo tzw. streamingu. Nagle bardzo źle się poczuła. Nie czuła się na siłach, by kontynuować streamu, więc pożegnała się z widzami. 31 maja influencerka, opublikowała relację na InstaStoriese, by wyjaśnić fanom, co się stało. Obecnie przebywa w szpitalu.

Poradnik Zdrowie: udar mózgu - pierwsza pomoc

"Uwaga, moi drodzy widzowie, trochę mnie nie będzie. Po streamie Remo (partner Kasix – red.) zadzwonił po karetkę, bo zdrętwiała mi lewa ręka i noga. W szpitalu po badanu okazało się, że miałam w nocy udar. Tak, udar, w wieku 25 lat. Podano mi leki i odzyskałam sprawność w ręce i nodze" – napisała. Jak dodała influencerka, leży teraz na oddziale i czuje się lepiej.

Streamerka poinformowała, że 1 czerwca lekarze mają jej wykonać więcej badań i wówczas dowie się, ile czasu spędzi jeszcze na hospitalizacji. "Przewidywania są od 7 do 10 dni" – przekazała Kasix.

Dotyka w coraz młodszym wieku

Udar to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów, a także trwałej złożonej niepełnosprawności ludzi dorosłych w Polsce. Każdego roku prawie 90 tys. Polaków doświadcza objawów udaru.

Jak wynika z danych, udar coraz częściej dotyka 20- i 30-latków. W 2021 roku odnotowano 1302 przypadki udaru wśród pacjentów do 35. roku życia. Ta liczba sukcesywnie rośnie. W 2022 roku udaru doświadczyło 1401 osób w przedziale wiekowym od 20 do 35 lat.

Udar musi być traktowany priorytetowo, ponieważ stwarza bezpośrednie zagrożenie życia. Nie należy bagatelizować jego symptomów, nawet tych najmniejszych. Nadchodzący udar można rozpoznać po trzech objawach takich jak:

  1. kłopoty z mówieniem,
  2. opadanie kącika ust,
  3. osłabienie ręki i nogi.

Wśród innych objawów udaru wymienia się m.in. zaburzenie widzenia, chwiejny chód czy nagły i przeszywający ból głowy. Eksperci podkreślają, że w przypadku udaru liczy się czas.