Tom Cruise wiecznie młody. Wiemy, co robi, żeby się nie starzeć

2022-06-08 16:37

Tom Cruise to król kina akcji oraz jeden z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych aktorów Hollywood. Zbliża się wielkimi krokami do sześćdziesiątki, a wciąż wygląda młodo, zdrowo i promiennie. W czym tkwi jego sekret?

Tom Cruise
Autor: Instagram

Ma 59 lat i wciąż wygląda tak samo

Na świecie trudno byłoby znaleźć miłośnika kina, który nie znałby Tom Cruise’a. Jest przecież jedną z największych gwiazd kina akcji. Nawet został okrzyknięty w Hollywood "człowiekiem-instytucją". Zagrał w dziesiątkach filmów. Znany jest przede wszystkim z takich głośnych produkcji jak "Rain Man", "Mission Impossible", "Ostatni Samuraj" czy "Top Gun".

Powszechnie mówi się, że mężczyzna jest jak wino. Czy tak jest w przypadku tego aktora? Mimo 59 lat na karku Tom Cruise nie uznaje słowa "starość". Wygląda na co najmniej dwie dekady mniej. Co naczelna gwiazda Hollywood robi, że jest w tak świetnej formie? Okazuje się, że sekret jego wiecznej młodości nie jest wcale skomplikowany. Po pierwsze przestrzega zasad zdrowego i racjonalnego odżywania, a po drugie wyznaje zasadę, że "ruch to zdrowie". Do jego pasji sportowych można śmiało zaliczyć kajakarstwo, szermierkę, wspinaczkę i wędrowanie po górach. To jest wyłącznie namiastka jego długiej listy aktywności fizycznych.

Nie mógłby żyć bez sportu

Tom Cruise zdradził w wywiadzie dla "Men’s Health" sposób na to, jak utrzymuje swoją muskulaturę i młody wygląd. "Pływanie kajakiem, alpinizm jaskiniowy, szermierka, bieganie, podnoszenie ciężarów, wspinaczka, wędrówki... Zgadza się, uprawiam tak wiele różnych aktywności fizycznych" – wymienił aktor. Jest tak dobrze wysportowany, że nawet nie korzysta z usług dublerów w najbardziej wymagających akcjach kaskaderskich.

Ekspertka ds. sportu Anne Elliott z Uniwersytetu Middlesex twierdzi, że ruch pomaga zachować młodość i zdrowie, dodaje energii i wpływa na poprawę nastroju. Według niej "regularna zmiana treningów cardio i siłowych, jak to robi Cruise, utrzymuje elastyczność i równowagę, czyli dwie pierwsze rzeczy, które zdradzają wiek". Nie da się ukryć, że Tom Cruise’a czerpie ze sportu same korzyści – cieszy się świetnym samopoczuciem i młodym wyglądem. 

Trening Cruise’a to połączenie intensywnych ćwiczeń treningu szybkościowego i siłowego. W niektórych filmach jego sprint jest dość charakterystyczny, tak jakby był wyćwiczony. Nie ma wątpliwości, że aktor nie boi się wyzwań i próbuje wielu dyscyplin, dzięki czemu ma tak imponującą muskulaturę.

W formie 24: regularna aktywność może obniżyć ryzyko rozwoju lęku o prawie 60%

Nie zapomina zdrowo żyć – dieta i ruch to podstawa

Aktor zwraca też uwagę na to, co je i ile kalorii przyswoi w ciągu doby. Prawdopodobnie Cruise nie spożywa tradycyjnie trzech posiłków, tylko stawia na mniejsze, ale częstsze porcje. Tę informację wyjawił w rozmowie dla portalu newshub.com anonimowy członek ekipy filmowej przy kręceniu produkcji "Mission Impossible: Fallout". Jego podstawowy jadłospis składa się z: ryb, kurczaka, białka jajek, płatków owsianych, warzyw i innych zdrowych produktów. Często też sięga po orzechy i liofilizowane owoce, zwłaszcza jagody.

W przypadku Tom Cruise’a można śmiało stwierdzić, że zdrowia dieta i aktywność fizyczna idą zdecydowanie ze sobą w parze.