Tego leku szybko nie kupisz. Ważny preparat dla alergików wróci pod koniec roku

2022-08-08 10:38

Lek stosuje się w leczeniu różnych dolegliwości. Zwłaszcza tych o podłożu alergicznym. Niestety, producent preparatu poinformował, że szybko nie pojawi się w aptekach. Preparat dla alergików będzie dostępny dopiero w grudniu.

Tego leku szybko nie kupisz. Ważny preparat dla alergików wróci pod koniec roku
Autor: Getty Images

Laticort to produkt leczniczy o działaniu przeciwalergicznym. Substancją czynną preparatu jest maślan hydrokortyzonu należący do grupy glikokortykosteroidów. Stosuje się go m.in. w leczeniu łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. Jednak jak informuje portal gdziepolek.pl, szybko nie zobaczymy go w aptekach: "Zgodnie z informacją z Bausch Health Poland planowana dostępności leku Laticort to grudzień 2022".

Kiedy stosować Laticort?

Laticort stosuje się w podostrych i przewlekłych stanach zapalnych różnego pochodzenia. Zwłaszcza tych o podłożu alergicznym o średnim lub ciężkim nasileniu. Jest dostępny w postaci kremu i zaleca się go w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry, atopowym zapaleniu skóry, liszaju pokrzywkowym i płaskim, rumieniu wielopostaciowym, toczniu rumieniowatym i łuszczycy zadawnionej.

Zwykle Laticort stosuje się w pierwszej fazie leczenia nie częściej niż raz lub dwa razy w ciągu doby. W ciągu tygodnia można zużyć nie więcej niż jedną tubkę kremu. Produktu nie należy stosować pod opatrunkiem okluzyjnym.

Poradnik Zdrowie: łuszczyca

Przeciwwskazania do stosowania

Produktu leczniczego nie można stosować w przypadku nadwrażliwości na maślan hydrokortyzonu, inne kortykosteroidy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Leku nie stosuje się także w wirusowych, grzybiczych lub bakteryjnych zakażeniach skóry. Oraz leczeniu trądziku różowatego i pospolitego, zapaleniu skóry wokół ust, na rozległe zmiany skórne oraz u dzieci w wieku poniżej 2 lat.