Tanecznym krokiem na Bulwarach, czyli weekend pełen atrakcji!

2019-08-20 14:30

Nie masz jeszcze planów na weekend 24-25 sierpnia? Sprawdź, co ciekawego będzie się działo na Bulwarach! W programie gry i zabawy dla najmłodszych oraz atrakcje dla aktywnych - ZDROFITowanie, czyli zajęcia Fitness. Tanecznym krokiem w weekend wprowadzi was Nasser Naji. Miłośników książek zapraszamy na Crossbooking, a fanów sztuki - na wystawę fotograficzną Patrycji Toczyńskiej. Dowiedz się więcej!

Bulwary
Autor: materiały prasowe

Program:

  • 11:00 -12:00 w sobota i w niedziela SCENA - ZDROFITowanie nad Wisłą czyli cykliczne zajęcia Fitness
  • 12:00 - 17:00 sobota i niedziela tarasy przy scenie i tarasy przy pawilonie BELLA ITALIA - gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów Parku Rozrywki Julinek
  • 18:00 - 19:00 sobota SCENA - HI DANCE z Nasserem Naji
  • Wystawa zorganizowana przez Teatr 6 Piętro pawilon Galeria przy Plaży – Wystawa Projektu Fotograficznego Patrycji Toczyńskiej LESS IS MORE. NATURALNIE PIĘKNE KOBIETY
  • KSIĄŻKOWY SECOND HAND – przeczytane książki zbierać będą na scenie animatorzy parku Rozrywki Julinek

Szczegóły:

ZDROFITowanie na Bulwarach

Marka Zdrofit istnieje na rynku fitness od ponad 13 lat, a jej sieć tworzy kilkadziesiąt klubów, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Oferta Zdrofit skierowana jest do osób, które szukają miejsc, gdzie mogą aktywnie spędzać

czas, bez nadmiernej presji i rywalizacji. Marka promuje aktywność fizyczną, ale uprawianą w sposób odpowiedzialny, stawiając na pierwszym miejscu zdrowie.

Nie przestajemy ćwiczyć w plenerze! Kontynuujemy cykl treningów na warszawskich bulwarach nad Wisłą! Będziemy spotykać się w weekendy, żeby trochę się pogimnastykować w plenerze. Zakładajcie wygodne stroje sportowe, pakujcie butelkę wody i wpadajcie, żeby razem pozdrofitować na świeżym powietrzu.

Nie prowadzimy zapisów na zajęcia, możesz dołączyć do nas w każdej chwili!

HI Dance z Nasserem

HI DANCE to fantastyczna zabawa taneczna oparta o elementy choreograficzne i jednocześnie trening kardio.

Zajęcia prowadzi Nasser Naji. Z pochodzenia libańczyk, z wykształcenia inżynier budownictwa, z zamiłowania instruktor fitness. W roku 2000 r. dołączył do Elity NIKE INSTRUKTOR. Posiada Dyplom MASTER APF. Jego lekcje to połączenie efektownej choreografii i super zabawy.

LESS IS MORE. NATURALNIE PIĘKNE KOBIETY - wystawa Projektu Fotograficznego Patrycji Toczyńskiej

„Bądź prawdziwa, cokolwiek by to nie znaczyło i jakichkolwiek by to nie miało konsekwencji.”

#LESSISMORE. NATURALNIE PIĘKNE KOBIETY to dwadzieścia inspirujących kobiet, które zostały sfotografowane bez makijażu i obróbki w programach graficznych, na czarno białych fotografiach pokazały siebie, jakimi są na co dzień. Fotografka Patrycja Toczyńska i Carolina Adamczak stworzyły fotograficzną i filmową opowieść o kobiecej naturalności, zmienności i jej akceptacji. Świadomości i indywidualności. Spójności, autentyczności i sile kobiet. O wartościach, o których coraz rzadziej się mówi.

Projekt jest wypadkową wielu czynników: obserwacji, rozmów z kobietami, mężczyznami, nie tylko podczas sesji fotograficznych, ale przede wszystkim w codziennym życiu. Niezgody na kult takich samych twarzy, powtarzalnych postaci, które podsuwane są w mediach jako te, które warto na ślepo naśladować. Braku akceptacji wobec upływu czasu, swoich niedoskonałości. Nieautentyczności, nieumiejętności bycia sobą - bez filtra, maski i retuszu, które stały się nieodłącznym składnikiem życia przedstawianego, m.in. w mediach społecznościowych.

Poza fotografiami, inicjatywa, to także film dokumentalny zrealizowany przez Patrycję Toczyńską, który miał tego wieczoru swoją oficjalną premierę w skróconej kilkunastominutowej wersji.

  • 20 odmiennych punktów widzenia na ideę kobiecego piękna.

Lidia Popiel, Beata Sadowska, Katarzyna Bonda, Edyta Herbuś, Beata Pawlikowska, Helena Norowicz, Jaga Hupało, Agnieszka Cegielska, Elżbieta Jarosik, Anna Halarewicz, Katarzyna Zawadzka, Bela Komoszyńska, Ania Rusowicz, Marzena Ugorna, Marta Drożdż, Ewelina Szostkowa, Małgorzata Leitner, Ewa Krajewska, Joanna Hawrot, Marzena Pokrzywińska, to bohaterki, które stanęły przed obiektywem Toczyńskiej wypowiadając ważne słowa o tym, dlaczego „mniej, znaczy więcej”. Jego pełnometrażowa wersja zgłaszana będzie na festiwale filmowe.

Dojrzewanie, przemijanie z godnością to niesamowity proces - można wręcz powiedzieć bardzo artystyczny i zindywidualizowany, trwający latami, na który wpływ ma każdy nasz dzień, każdy nasz nawyk, każde doświadczenie. Stajesz się tym, kim zawsze miałeś być. To integracja zewnętrznej warstwy z wewnętrzną. Dlatego tak ważne jest świadome życie. Karmienie siebie, swojej duszy, swojego wnętrza pięknymi, jakościowymi treściami, otaczanie się pozytywnymi osobami. Odpuszczanie, wybaczanie. Wieczne serce dziecka, docenianie każdego przeżytego dnia. Bo liczba w dowodzie niczym nas nie ogranicza, co doskonale pokazała w projekcie Pani Helena Norowicz, chociażby robiąc szpagat podczas sesji. I choć akceptacja, to dość wyboista droga i proces dochodzenia do tego, nie jest łatwy i przyjemny – dlatego coraz częściej i z premedytacją omijany na skróty - to bohaterki i autorki wspólnie przekonują, że warto żyć w zgodzie ze sobą. Kobiece piękno to nie mężczyzna, nie status społeczny, nie dobra luksusowe. To ona sama. I jej siebie postrzeganie. Dlatego tak ważne są publikacje, które trwale będą przypominać o idei projektu i do tego zachęcać.

„Bądź prawdziwa, cokolwiek by to nie znaczyło i jakichkolwiek by to nie miało konsekwencji.” – to zdanie Krystyny Jandy było istotnym kierunkowskazem i pozostaje sednem całej idei.

Fotografia: Patrycja Toczyńska Patrycja Toczyńska Photography
Produkcja: Ivona Kowalczyk Teatr 6.piętro / Wa2design

KSIĄŻKOWY SECOND HAND

W pawilonie Bella Italia od kilku miesięcy funkcjonuje biblioteczka bookcrossingowa.  Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych takich jak nasza półka w pawilonie Bella Italia.

Zaczynaliśmy od pełnego książek regału – po kilku miesiącach nasze zasoby znacznie stopniały i półka świeci pustkami. Dlatego pomóżcie nam odnowić zapasy!

JEŻELI MACIE PRZECZYTANE KSIĄŻKI I CHCECIE SIĘ NIMI PODZIELIĆ Z INNYMI, TO PRZYNIEŚCIE JE W WEEKEND NA BULWARY. Animatorzy Parku Rozrywki Julinek (przy scenie) będą książki zbierać a następnie przekażą je do pawilonu Bella Italia.