Tą metamorfozą żył świat. Dziś Oprah Winfrey wyznaje, jak naprawdę schudła 20 kg

2023-12-16 13:38

Miało być dla zdrowia, naturalnie, zgodnie z zaleceniami dietetyków. Gdy w 2019 roku słynna medialna demaskatorka Oprah Winfrey pokazała odchudzone ciało, wszyscy chcieli poznać sekret udanej metamorfozy. Teraz w magazynie "People" dziennikarka wyznaje, że całej prawdy o swojej przemianie wcześniej nie powiedziała.

 Tą metamorfozą żył świat. Dziś Oprah Winfrey wyznaje, jak naprawdę schudła 20 kg
Autor: https://www.instagram.com/oprah/, https://www.youtube.com/watch?v=i-V64lg6tPA (Oprah Daily)

W 2019 roku wpływowa dziennikarka Oprah Winfrey na łamach słynnego magazynu "People" zapewniała, że jej skuteczna przemiana to przede wszystkim efekt stosowania diety Strażników Wagi i regularna aktywność fizyczna. Niedowiarków jednak nie brakowało. Od września 2023 roku, gdy dziennikarka zdecydowanie opowiedziała się po stronie stosowania nowoczesnych zastrzyków, plotki przybrały na sile. Co prawda nie było wówczas mowy o przyjmowaniu leków przez gwiazdę, ale wiele osób uznało, że coś jest na rzeczy. Oprah wreszcie postanowiła odnieść się do tematu.

Anna Guzik jakiej nie znacie. Aktorka schudła 14 kilogramów!

Oprah Winfrey schudła 20 kg. Teraz wyznaje

14 grudnia 2023 roku, znowu na łamach magazynu "People", gwiazda wyznała, że stosuje lek na odchudzanie. nie powiedziała, który dokładnie środek stosuje, ale wiadomo, że chodzi o coraz bardziej popularne na świecie leki z grupy analogów GLP-1, nazywanych powszechnie glutydami.

- Otyłość to choroba, nie ma nic wspólnego z silną wolą - to wszystko jest w głowie - mówi Winfrey.

Utrzymanie efektów odchudzania - "dieta i ćwiczenia to podstawa"

Oprah przekonuje, że początkowa redukcja rzeczywiście była skutkiem diety i aktywności fizycznej. Zmianę sposobu odżywiania zaczęła w 2019 roku, na aktywność fizyczną postawiła 2 lata później.

Dziennikarka wymagała wówczas rehabilitacji po przebytej operacji kolana. "Zaczęłam chodzić na spacery i co tydzień wyznaczałam sobie nowe cele dystansu do pokonania. Po pewnym czasie mogłam pokonywać osiem kilometrów dziennie i 16 kilometrów w weekendy. Czułam się silniejsza, sprawniejsza i pełniejsza życia niż kiedykolwiek wcześniej" - opowiada prezenterka.

Lek na otyłość - "przyjmuję go z ulgą"

Winfrey wyznaje, że zawsze miała problem z utrzymaniem wagi i poczucie winy z tego powodu. Wreszcie zdecydowała się zgłosić do lekarza, który przepisał jej środki odchudzające na receptę.

- Stosuję je, kiedy czuję taką potrzebę, jako wsparcie przed efektem jo-jo - mówi amerykańska gwiazda i dodaje:

- Fakt, że istnieje medycznie zatwierdzony środek na kontrolowanie wagi i zachowanie zdrowia przez całe moje życie, jest dla mnie ulgą. To odkupienie, jak prezent, a nie jak coś, co powinno się ukrywać. Mam dość bycia ośmieszaną przez innych, a szczególnie przez samą siebie.

Więcej na temat leków, które stosuje Oprah: Łatwiej o leki na cukrzycę i odchudzanie już od października? "Ruszają linie produkcyjne"