Świat pokochał ją za piosenkę, którą napisała dla syna. Cat Janice odeszła w wieku 31 lat

2024-03-01 12:49

Zmarła amerykańska wokalistka Cat Janice po dwuletniej walce ze złośliwym nowotworem. Odeszła zaledwie w wieku 31 lat. Smutne wieści przekazała rodzina za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pożegnalny list ściska za serce.

Świat pokochał ją za piosenkę, którą napisała dla syna. Cat Janice odeszła w wieku 31 lat
Autor: Instagram / cat.janice Świat pokochał ją za piosenkę, którą napisała dla syna. Cat Janice odeszła w wieku 31 lat

Smutni wieści zza oceanu. Amerykańska piosenkarka Cat Janice, której cały świat kibicował w walce z chorobą nowotworową, zmarła 28 lutego w godzinach porannych. Ostatni dni życia spędziła w domu rodzinnym. Odeszła w spokoju i w gronie najbliższych jej osób. Miała tylko 31 lat.

Nie żyje Cat Janice. Zabrał ją rzadki nowotwór

O jej śmierci poinformowała rodzina na instagramowym profilu artystki. Pożegnalny wpis niezwykle porusza. „Catherine spokojnie weszła w światło i miłość jej niebiańskiego stwórcy. Jesteśmy dozgonnie wdzięczni za ogrom miłości, jaką Catherine i nasza rodzina otrzymali przez ostatnich kilka miesięcy” – czytamy w poście.

Miesiąc przed śmiercią wokalistka wypuściła najnowszy utwór „Dance you outta my head”, który napisała specjalnie dla swojego siedmioletniego syna. Pełna emocji piosenka natychmiast podbiła serca słuchaczy. Błyskawicznie stała się viralem na multimedialnej platformie TikTok. 31-latka przepisała prawa do tego przeboju na swoją pociechę, by zapewnić mu środki na przyszłe życie.

„Cat widział, jak jej muzyka trafia w miejsca, których się nie spodziewała i spoczęła w spokoju, wiedząc, że nadal będzie wspierać swojego syna przez swoją muzykę. To nie byłoby możliwe bez was. Dziękujemy” – napisała rodzina we wpisie na Instagramie.

U Cate Janice wykryto złośliwy nowotwór

W 2022 roku amerykańska artystka usłyszała dramatyczną diagnozę. Wykryto u niej bardzo rzadki nowotwór złośliwy – mięsaka (łac. sarcoma) wywodzącego się z tkanki innej niż nabłonkowa. Mięsaki stanowią jedynie 1 proc. wszystkich nowotworów złośliwych ludzi dorosłych, a pod tym terminem kryje się niejednorodna grupa rzadkich, litych nowotworów, które wywodzą się z tkanki łącznej. Wyróżnia się dwie grupy: mięsaki tkanek miękkich oraz mięsaki kości.

Zdrowo Odpytani: Od zapowietrzenia po nowotwór. Dr Weiss: czkawka może być ważnym objawem

Mięsak to szczególnie agresywny przeciwnik, którego cechuje skłonność do wznowy i szybkie tworzenie przerzutów odległych. Jego objawy zależą od lokalizacji guza. Leczenie w przypadku tej choroby jest trudne, a rokowania niekorzystne, tym bardziej, gdy nowotwór został zdiagnozowany w zaawansowanym stadium.

Cat Janice walczyła z chorobą dwa lata. Przeszła leczenie onkologiczne – została poddana zarówno chemioterapii, jak i radioterapii. Niestety, to jednak nie przyniosło oczekiwanych efektów.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki