Sandra Kubicka pokazała swoje ataki paniki. "Nie jestem nadczłowiekiem"

2022-12-17 10:19

Modelka opublikowała w swoich social mediach poruszający post. Sandra Kubicka przyznała, że od wielu lat zmaga się z atakami paniki. Wpis opatrzyła nagraniem, w którym pokazuje, że "nie zawsze jest u niej kolorowo".

Sandra Kubicka pokazała swoje ataki paniki. Nie jestem nadczłowiekiem
Autor: Instagram Sandra Kubicka pokazała swoje ataki paniki. "Nie jestem nadczłowiekiem"

Sandra Kubicka nie pierwszy raz porusza temat problemów zdrowotnych. Modelka przyznała już, że ma zespół policystycznych jajników i zdiagnozowano u niej tężyczkę. Teraz więcej opowiedziała o atakach paniki, na które cierpi od wielu lat.

"Nie zawsze jest kolorowo"

Do podzielenia się swoimi problemami zdrowotnymi, natknęła modelkę inna kobieta. Sandra trafiła na jej profil przypadkiem i była pod wrażeniem tego, że kobieta pokazuje siebie w gorszych chwilach – kiedy cierpi i płacze. Kubicka postanowiła zrobić to samo.

Kubicka przyznała, że dostaje od swoich obserwatorów dziesiątki wiadomości przepełnionych wyrazami sympatii i aprobaty dla jej pozytywnego nastawienia do życia. - Ale u mnie nie zawsze jest kolorowo – podkreśliła.

Modelka wyjaśniła, że od nastoletnich czasów ma ataki paniki. Dziś zna swoje ciało doskonale i wie, kiedy nadchodzą i jak sobie radzić w takich sytuacjach.

"Ja też płaczę, ja też cierpię"

Kobieta przyznała, że nauczyła również swoich bliskich, jak mają sobie radzić, kiedy ona ma napad. 27-latka nie ukrywa jednak, że są chwile, w których sobie nie radzi. - Znajduje się na ziemi, bezsilna… Ja też płaczę, ja też cierpię i też walczę – napisała.

Sandra podkreśliła także, że bycie szczęśliwym i spokojnym to ciągła praca nad sobą. Dziś stara się unikać ludzi i sytuacji, które mogą zagłuszać jej spokój. Nauczyła się również kończyć relacje, jeśli jej nie służą.

Dodała, że ze względu na swój charakter, nie jest jej łatwo, odpuszczać. "Nie jestem nadczłowiekiem, jestem taka jak Wy. Do Ciebie, która to czytasz i wiesz, o czym mówię - jestem z Ciebie i nas dumna. Że codziennie odnajdujesz w sobie siłę, aby kochać życie" – zakończyła wpis.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i potrzebujesz wsparcia, zadzwoń pod bezpłatny numer 800 70 22 22 całodobowego Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do psychiatry?