Samantha Weinstein zmarła mając 28 lat. Ten nowotwór rocznie zabija 115 tys.kobiet

2023-05-26 10:11

Samantha Weinstein, mimo młodego wieku, miała już na koncie nagrody za swoje kreacje filmowe. Przed kilku laty podbiła serca widzów rolą w ekranizacji powieści „Carrie” Stephena Kinga. Później zniknęła z ekranów, skupiając się na życiowej roli – walce z nowotworem. Zmarła, mając 28 lat.

Samantha Weinstein zmarła mając 28 lat
Autor: IG @samsationalw Samantha Weinstein zmarła mając 28 lat. Ten nowotwór rocznie zabija 115 tys.kobiet

Samantha Weinstein nie żyje

Samantha Weinstein zmarła 14 maja 2023, ale rodzina utrzymywała tę informację w tajemnicy, dając sobie czas na przejście przez najtrudniejsze chwile. Jako pierwszy podał smutną wiadomość portal Global News Canada. To właśnie z Kanady pochodziła ta młoda obiecująca aktorka. I tam, w szpitalu Księżniczki Margaret w Toronto, zmarła. Miała zaledwie 28 lat.

Technologia zdalnie sterowanych robotów w służbie walki z rakiem szyjki macicy w krakowskim szpitalu na Klinach.

Samantha Weinstein walczyła z rakiem jajnika

Samantha Weinstein miała na koncie role w takich filmach jak m.in. „Istnienie”, „Carrie”, „Plaga”, „Kamienny Anioł”. Już jako 10-latka otrzymała prestiżową nagrodę ACTRA, za rolę Josephine w filmie Big Girl. Oprócz aktorstwa zajmowała się dubbingiem. Grała na gitarze, komponowała swoją muzykę, była wokalistką.

Od kilku lat nie pojawiała się na ekranie. Przez ostatnie dwa i pół roku walczyła z rakiem jajnika. W 2022 poślubiła ukochanego mężczyznę, Michaela Knutsona, który był z nią do końca jej dni. Kochała podróże i latała po świecie, gdy tylko pozwalał jej na to stan zdrowia. Jeszcze kilka tygodni temu była w Tokio. Zmarła zaledwie 2 miesiące po 28.urodzinach.

Samantha Weinstein nie ukrywała swojej walki z rakiem. Opisywała tę trudną drogę na Instagramie. Tam też pożegnali ją bliscy, publikując piękne zdjęcie unoszącej się w tęczowym niebycie Samanthy, uśmiechniętej, choć bez włosów po chemioterapii. „Hello from the other side” – zaczyna się ostatni, pożegnalny post. Bliscy napisali, że „Sam wyrusza na kolejną przygodę”.

Rak jajnika - objawy

Nowotwór jajnika to choroba podstępna i często dająca objawy dopiero w zaawansowanym stadium. To 4. najbardziej śmiertelny nowotwór wśród kobiet. Rocznie z powodu raka jajnika na świecie umiera 115000 kobiet.

Objawy raka jajnika to m.in. bóle brzucha, bóle podbrzusza, problemy z oddawaniem moczu, częste parcie na pęcherz, nagle parcie na pęcherz, bóle pleców, bóle miednicy i pachwin, nieuzasadnione zmęczenie, dolegliwości pokarmowe, wzdęcia, niestrawność, powiększenie obwodu brzucha, uczucie pełności, nudności, zaparcia

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki