"Sala operacyjna": sezon 2, odcinek 7

2015-10-06 11:02

W nowym sezonie serialu "Sala Operacyjna" kamera towarzyszy pacjentom zmagającym się z ciężkimi chorobami. W siódmym odcinku poznamy pacjenta, który cierpi na raka krtani. Oglądaj w środę 28 października o 22.00 na FOKUS TV.

Sala operacyjna: sezon 2, odcinek 7
Autor: Fokus TV W siódmym odcinku poznamy pacjenta, który cierpi na raka krtani.

W siódmym odcinku drugiego sezonu serialu "Sala operacyjna" przeniesiemy się na oddział laryngologii. Będziemy towarzyszyć 60-letniemu Grzegorzowi, u którego zwykła chrypka okazała się być wynikiem guza krtani. Żeby uratować mu życie, lekarze wykonają operację wycięcia krtani.

Mężczyzna musi pogodzić się z tym, że już nigdy nie będzie normalnie mówił. Będziemy towarzyszyć Grzegorzowi podczas zabiegu, jak również rehabilitacji. Zobaczymy jak ciężko trzeba pracować, aby na nowo zacząć mówić.

- W drugiej serii pokazujemy naprawdę trudne przypadki - mówi Grzegorz Zasępa, producent serialu. - Niektóre operacje trwały nawet kilkanaście godzin. Myślę, że po obejrzeniu naszego serialu, ludzie nabiorą większego szacunku dla pracy chirurgów.

Warto wiedzieć

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie to szpital wieloprofilowy o najwyższym stopniu referencyjności, w którym działa największe w Polsce centrum urazowe. To znaczy, że trafiają tutaj najciężej poszkodowane ofiary wypadków oraz najbardziej skomplikowane przypadki chorych z najróżniejszych miejsc w Polsce. W WIM pracuje ponad 3 tys. osób, które co roku dbają o ponad 65 tys. pacjentów. Niezwykłość tego szpitala polega na tym, że jego kadra zdobywała wiedzę w najbardziej znanych klinikach na świecie. Bezcenne jest także doświadczenie wojskowych medyków wyniesione z pracy w polskim szpitalu polowym w bazie Ghazni w Afganistanie. Umiejętności nabyte w czasie ratowania życia najpoważniej poszkodowanych ofiar wojny pozwalają zdecydowanie skuteczniej leczyć Polaków, którzy doznali obrażeń w czasie wypadków, katastrof i innych nagłych zdarzeń. Placówka zwana powszechnie "szpitalem na Szaserów" działa od ponad 50 lat.

FOKUS TV