"Sala operacyjna": sezon 2, odcinek 3

2015-09-30 12:34

W nowym sezonie serialu "Sala Operacyjna" kamera towarzyszy pacjentom zmagającym się z ciężkimi chorobami. W trzecim odcinku poznamy Alicję, która cierpi z powodu przetoki po wycięciu guza na twarzy. Oglądaj w środę 30 września o 22.10 na FOKUS TV.

Sala operacyjna: sezon 2, odcinek 3
Autor: Thinkstockphotos.com Specjalistka chirurgii szczękowo-twarzowej postanowiła zrobić wszystko, by usunąć przetokę na twarzy i poprawić jakość życia swojej pacjentki.
Sala operacyjna: sezon 2, odcinek 3
Autor: Fokus TV Aby ukryć przetokę Alicja chodzi z plastrem na twarzy.

Bohaterką trzeciego odcinka drugiego sezonu serialu "Sala operacyjna"jest Alicja. Operacja wycięcia guza na twarzy spowodowała u niej przetokę oraz doprowadziła do zapadnięcia jednego oka.

Aby ukryć przetokę Alicja chodzi z plastrem na twarzy. Specjalistka chirurgii szczękowo-twarzowej postanowiła zrobić wszystko, by poprawić jakość życia swojej pacjentki.

Będziemy świadkami przygotowań Alicji oraz lekarki do trudnej i długiej operacji usunięcia przetoki. O tym, czy zabieg przyniesie pożądany efekt trudno przewidzieć w tak skomplikowanym przypadku.

- W drugiej serii pokazujemy naprawdę trudne przypadki - mówi Grzegorz Zasępa, producent serialu. - Niektóre operacje trwały nawet kilkanaście godzin. Myślę, że po obejrzeniu naszego serialu, ludzie nabiorą większego szacunku dla pracy chirurgów.

Warto wiedzieć

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie to szpital wieloprofilowy o najwyższym stopniu referencyjności, w którym działa największe w Polsce centrum urazowe. To znaczy, że trafiają tutaj najciężej poszkodowane ofiary wypadków oraz najbardziej skomplikowane przypadki chorych z najróżniejszych miejsc w Polsce. W WIM pracuje ponad 3 tys. osób, które co roku dbają o ponad 65 tys. pacjentów. Niezwykłość tego szpitala polega na tym, że jego kadra zdobywała wiedzę w najbardziej znanych klinikach na świecie. Bezcenne jest także doświadczenie wojskowych medyków wyniesione z pracy w polskim szpitalu polowym w bazie Ghazni w Afganistanie. Umiejętności nabyte w czasie ratowania życia najpoważniej poszkodowanych ofiar wojny pozwalają zdecydowanie skuteczniej leczyć Polaków, którzy doznali obrażeń w czasie wypadków, katastrof i innych nagłych zdarzeń. Placówka zwana powszechnie "szpitalem na Szaserów" działa od ponad 50 lat.

FOKUS TV