"Sala operacyjna": sezon 1, odcinek 8

2015-04-22 9:49 Fokus TV

Ósmy odcinek serialu dokumentalnego Fokus TV "Sala operacyjna" poświęcony jest zabiegowi wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego - widzowie będą mogli zobaczyć jego przebieg krok po kroku.

Bohaterem ósmego odcinka serialu dokumentalnego Fokus TV "Sala operacyjna" jest 60-letni Krzysztof, który zawsze był aktywny fizycznie – często grał w tenisa i jeździł na rowerze.

Ból biodra zrzucał na karb przetrenowania, albo zbyt dużego wysiłku. Kiedy leki przeciwbólowe przestały przynosić ulgę, zdecydował się na wizytę u ortopedy. Zlecona przez lekarza rehabilitacja nie przyniosła niestety oczekiwanego skutku. Ból nadal był nie do zniesienia.

Wtedy lekarze orzekli, że jedynym ratunkiem jest wszczepienie sztucznego stawu biodrowego – tak zwanej endoprotezy.

Zabieg ten jest bardzo skomplikowany. Widzowie będą mieli okazję z bardzo bliska zobaczyć jej przebieg.

Ważne

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie to szpital wieloprofilowy o najwyższym stopniu referencyjności, w którym działa największe w Polsce centrum urazowe. To znaczy, że trafiają tutaj najciężej poszkodowane ofiary wypadków oraz najbardziej skomplikowane przypadki chorych z najróżniejszych miejsc w Polsce. W WIM pracuje ponad 3 tys. osób, które co roku dbają o ponad 65 tys. pacjentów. Niezwykłość tego szpitala polega na tym, że jego kadra zdobywała wiedzę w najbardziej znanych klinikach na świecie. Bezcenne jest także doświadczenie wojskowych medyków wyniesione z pracy w polskim szpitalu polowym w bazie Ghazni w Afganistanie. Umiejętności nabyte w czasie ratowania życia najpoważniej poszkodowanych ofiar wojny pozwalają zdecydowanie skuteczniej leczyć Polaków, którzy doznali obrażeń w czasie wypadków, katastrof i innych nagłych zdarzeń. Placówka zwana powszechnie "szpitalem na Szaserów" działa od ponad 50 lat.

FOKUS TV

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE