"Sala operacyjna": sezon 1, odcinek 4

2015-03-10 14:32

Czwarty odcinek serialu dokumentalnego Fokus TV "Sala operacyjna" odkrywa sekrety chirurgicznych zabiegów leczenia otyłości, które stają się coraz bardziej popularne w walce z poważną nadwagą.

Sala operacyjna: serial dokumentalny FOKUS TV, odcinek 4
Autor: Fokus TV Czwarty odcinek serialu dokumentalnego Fokus TV "Sala operacyjna" odkrywa kolejne sekrety chirurgicznych zabiegów leczenia otyłości, które stają się coraz bardziej popularne w walce z poważną nadwagą.

Czwarty odcinek serialu dokumentalnego Fokus TV "Sala operacyjna" to kolejne spotkanie z 28-letnią Angeliką, która poprzednio nie została zakwalifikowana do operacji zmniejszenia żołądka, bo badania wykazały infekcję w jej organizmie. Angelika próbowała różnych diet. Wcześniej pod opieką lekarza schudła 30 kilogramów, jednak po odstawieniu leków nie dość, że wróciła do poprzedniej wagi, to jeszcze przytyła kolejne 30. Postanowiła więc wykonać zdecydowany krok w walce z uciążliwymi kilogramami. Kamera będzie towarzyszyć Angelice podczas zabiegu, dowiemy się także czy jest zadowolona z jego efektów.

Operację ma już za sobą Artur, którego poznaliśmy w drugim odcinku serialu. Ekipa programu postanowiła go odwiedzić i zobaczyć jak sobie radzi – czy przestrzega zaleceń dietetyka i jak prezentuje się w garderobie mniejszej o kilka rozmiarów. Przede wszystkim jednak czy operacja spełniła jego oczekiwania.

W tym odcinku przyjrzymy się też narzędziom chirurgicznym służącym do operowania osób skrajnie otyłych. Kamera zajrzy również do szpitalnej kuchni, gdzie codziennie przygotowywanych jest kilkaset posiłków w kilkunastu wersjach dietetycznych.

Ważne

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie to szpital wieloprofilowy o najwyższym stopniu referencyjności, w którym działa największe w Polsce centrum urazowe. To znaczy, że trafiają tutaj najciężej poszkodowane ofiary wypadków oraz najbardziej skomplikowane przypadki chorych z najróżniejszych miejsc w Polsce. W WIM pracuje ponad 3 tys. osób, które co roku dbają o ponad 65 tys. pacjentów. Niezwykłość tego szpitala polega na tym, że jego kadra zdobywała wiedzę w najbardziej znanych klinikach na świecie. Bezcenne jest także doświadczenie wojskowych medyków wyniesione z pracy w polskim szpitalu polowym w bazie Ghazni w Afganistanie. Umiejętności nabyte w czasie ratowania życia najpoważniej poszkodowanych ofiar wojny pozwalają zdecydowanie skuteczniej leczyć Polaków, którzy doznali obrażeń w czasie wypadków, katastrof i innych nagłych zdarzeń. Placówka zwana powszechnie „szpitalem na Szaserów” działa od ponad 50 lat.

FOKUS TV