"Sala operacyjna": sezon 1, odcinek 10

2015-05-06 9:24

Dziesiąty, a zarazem ostatni odcinek serialu dokumentalnego Fokus TV "Sala operacyjna" opowiada historię Teresy, u której wykryto niewielki guz piersi. Dzięki wczesnej diagnozie, lekarze mogą zastosować operację oszczędzającą pierś.

Sala operacyjna: serial dokumentalny FOKUS TV, odcinek 10
Autor: Fokus TV U Teresy wykryto niewielki guz piersi. Dzięki wczesnej diagnozie, lekarze mogą zastosować operację oszczędzającą pierś.

W ostatnim, dziesiątym odcinku "Sali operacyjnej" towarzyszyć będziemy Teresie, mieszkance Płocka, u której podczas badania USG lekarze wykryli niewielki guz w piersi. Okazuje się, że to nowotwór. Na szczęście chorobę udało się wykryć we wczesnym stadium.

Teresa ma nie tylko ogromne szanse na wyzdrowienie, ale również można u niej zastosować nowoczesną metodę operacji, która nie wymaga amputacji piersi. To tak zwana operacja oszczędzająca. Pacjentka może liczyć na wsparcie dwóch dorosłych córek, które towarzyszą jej w trudnych dniach przed i po operacji.

Ważne

Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie to szpital wieloprofilowy o najwyższym stopniu referencyjności, w którym działa największe w Polsce centrum urazowe. To znaczy, że trafiają tutaj najciężej poszkodowane ofiary wypadków oraz najbardziej skomplikowane przypadki chorych z najróżniejszych miejsc w Polsce. W WIM pracuje ponad 3 tys. osób, które co roku dbają o ponad 65 tys. pacjentów. Niezwykłość tego szpitala polega na tym, że jego kadra zdobywała wiedzę w najbardziej znanych klinikach na świecie. Bezcenne jest także doświadczenie wojskowych medyków wyniesione z pracy w polskim szpitalu polowym w bazie Ghazni w Afganistanie. Umiejętności nabyte w czasie ratowania życia najpoważniej poszkodowanych ofiar wojny pozwalają zdecydowanie skuteczniej leczyć Polaków, którzy doznali obrażeń w czasie wypadków, katastrof i innych nagłych zdarzeń. Placówka zwana powszechnie "szpitalem na Szaserów" działa od ponad 50 lat.

FOKUS TV