Rekrutacja na uczelnie. Jak wygląda w czasie pandemii? Kiedy wyniki?

2020-05-22 8:32 Magda Mazurek

Uczelnie wyższe dostosowują się do wyników matur, które w tym roku będą bardzo późno. Wielu przyszłych studentów dopiero we wrześniu dowie się, czy i gdzie będzie się uczyć.

Matury przesunięto z 4 maja na 8 czerwca (potrwają do 29 czerwca). Wyniki egzaminu maturalnego w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Przez te zmiany, spowodowane pandemią koronawirusa, będą także zmiany w harmonogramie rekrutacji na uczelnie wyższe.

Elektroniczna rejestracja na studia rozpoczyna się 1 czerwca. Jednak wyniki nie pojawią się wcześniej niż 11 sierpnia, czyli dopiero po wynikach matur!

Albo i później - Wiemy, że na wyniki matur będziemy musieli długo poczekać. Spodziewamy się, że lista kandydatów przyjętych na studia będzie ogłoszona dopiero w drugiej połowie września- skomentował rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Krzysztof Skrzypek.

Kiedy ogłoszenie wyników naboru?

Na Uniwersytecie Warszawskim rekrutacja rusza 13 lipca, a ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 24 sierpnia. Kolejny etap rekrutacji zakłada, że kandydacie do 4 września dowiedzą się, czy się dostali.

Czytaj też: Otwarcie granic w czerwcu. Wtedy też polecimy na wczasy?

Nie będzie dodatkowych egzaminów?

Uczelnie są w tej chwili w trakcie zmian. Wiadomo już, że poznański AWF zrezygnuje z egzaminu sprawnościowego na studia. Jednak Uniwersytet Gdański zamierza nadal, z zachowaniem zasad ostrożności, sprawdzić kandydatów na kierunek logopedyczny i sceniczno-menedżerski na kierunku zarządzanie instytucjami artystycznymi.

- Jeżeli chodzi o te kierunki, gdzie oprócz wyników maturalnych są przeprowadzane dodatkowo egzaminy, to zostaną one przeprowadzone w formie zdalnej - skwitował rzecznik Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Adrian Ochalik.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE