"REHABILITACJA KARDIOLOGICZNA 2021 – od nauki do praktyki". 24 Sympozjum SKRiFW PTK online

2021-04-08 9:12 Materiały prasowe

„REHABILITACJA KARDIOLOGICZNA 2021 – od nauki do praktyki” będzie tematem przewodnim kolejnego 24 Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Zważywszy na obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa w Polsce, Sympozjum odbędzie się w formie online.

Baner Sympozjum
Autor: Getty Images

Ostatni rok był pełen trudnych i nadzwyczajnych wyzwań dla rehabilitacji kardiologicznej w Polsce, w Europie i na całym świecie. Pandemia COVID-19 była powodem dwukrotnego przekładania terminu Sympozjum, które już finalnie miało odbyć się w maju br. w Wiśle/Ustroniu.

Niestety aktualny stan pandemii w Polsce pozbawił organizatorów nadziei, że w ostatni tydzień maja uczestnicy spotkają się razem w Beskidach. Dlatego też zmieniona została forma corocznego spotkania naukowo szkoleniowego na ONLINE. Co ważne, uczestnicy Sympozjum będą mieli możliwość zapoznania się z prezentacjami również po zakończeniu Sympozjum.

Sympozjum odbędzie się w dniach 28-29 maja 2021 ONLINE

Temat przewodni Sympozjum „REHABILITACJA KARDIOLOGICZNA 2021 – od nauki do praktyki” nawiązuje do podstaw naukowych rehabilitacji kardiologicznej i stosowania ich w praktyce klinicznej.

Rehabilitacja kardiologiczna w każdej formie: szpitalna, dzienna i telerehabilitacja hybrydowa, jest filarem kompleksowego podejścia do opieki nad osobami z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Działania te realizowane są również w okresie pandemii COVID-19.

Sympozjum adresowane jest przede wszystkim do lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, fizjologów wysiłku fizycznego, psychologów i dietetyków, czyli grup zawodowych zajmujących się lub zainteresowanych rehabilitacją kardiologiczną. 

To doskonała okazja do skorzystania z aktualnej wiedzy i doświadczeń wykładowców oraz pozostałych aktywnych uczestników tego naukowego wydarzenia.

Zapraszamy do rejestracji online.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE