Rebel Wilson została mamą, choć nie była w ciąży. "Moje dziecko urodziła surogatka"

2022-11-08 11:34

Rebel Wilson od długiego czasu miała problemy z płodnością. Dlatego wiadomość, którą aktorka podzieliła się na Instagramie, zaskoczyła wszystkich. Wilson została szczęśliwą mamą. Wyznanie wywołało niemałe poruszenie, gdyż aktorka nie była w ciąży.

Rebel Wilson została mamą
Autor: SCOTT GARFITT/INVISION/AP Rebel Wilson została mamą

Rebel Wilson została mamą dzięki surogatce

Rebel Wilson od lat zmagała się z problemami zdrowotnymi. W ostatnim czasie zaczęła jednak mocno o siebie dbać. Łącznie zrzuciła ok. 35 kg. Jej celem było uzyskanie 75 kg wagi.

Zadbanie o swoją sylwetkę miało związek nie tylko ze zdrowiem i metamorfozą artystki. Okazało się, że Wilson solidnie przygotowywała się do odegrania najważniejszej roli w życiu - roli matki. Tą wiadomością podzieliła się ze swoimi fanami we wzruszającym wpisie opublikowanym na Instagramie.

"Z dumą przedstawiam moje pierwsze dziecko, Royce Lillian, urodzoną w zeszłym tygodniu przez surogatkę. Nawet nie umiem opisać swojej miłości do niej, ona jest pięknym cudem!" - napisała.

Oprócz ogromnej radości nie zabrakło również podziękowań dla wszystkich, którzy byli zaangażowani w przyjście jej ukochanej córeczki na świat. Specjalne podziękowania padły w stronę surogatki, która nosiła pod sercem jej upragnione dziecko.

Problemy z płodnością

O problemach z płodnością Wilson wspominała już w 2020 roku. To właśnie wtedy, w wieku 40 lat, postanowiła zamrozić swoje jajeczka. Dzięki pomocy surogatki, po dwóch latach starań, na świat przyszła jej długo wyczekiwana córka.

Surogatka to tzw. matka zastępcza, czyli kobieta, która godzi się na implantację zarodka w swoim ciele. Implantacja polega na przyjęciu do macicy surogatki zapłodnionej metodą in vitro komórki jajowej innej kobiety. W takim przypadku surogatka nie jest w żaden sposób genetycznie spokrewniona z noworodkiem.

Istnieje również możliwość użyczenia przez surogatkę własnej komórki jajowej do zapłodnienia. W takim przypadku komórka zapładniana jest nasieniem ojca (lub innego dawcy). Taka metoda zapładniania może być bardzo pomocna w przypadku kobiet, które przeszły już menopauzę, mają niską rezerwę jajnikową, mają za sobą wiele poronień lub są bezpłodne.

Dzięki surogatce aktorka dumnie dołączyła do "klubu mam". Jest niezmiernie wdzięczna za pomoc w założeniu rodziny. Nie wiadomo jednak kto jest ojcem dziecka. Rebel Wilson od kilku miesięcy jest w związku z projektantką mody - Ramoną Agrumą. Kobiety planują wziąć ślub.

Przyczyny niepłodności kobiecej